Категорії
Міста, країни, люди

Неконтрольовані уламки ракети впали біля Мальдівів

Неконтрольовані уламки китайської ракети Long March 5b, частина з яких згоріла під час входження в атмосферу Землі, впали в Індійський океан поблизу Мальдівських островів, про що повідомляє Reuters із посиланням на китайські державні ЗМІ.

В атмосферу частина ракети увійшла 9 травня о 10:24 за Пекіном (5:24 за Києвом). Державні медіа повідомили координати падіння уламків – на захід від Мальдівських островів. Космічне агентство США підтвердило, що ракета «повторно ввійшла над Аравійським півостровом» і ще невідомо, чи вплинуло це сміття на землю і воду. За даними платформи Space Track у Twitter, уламки впали в Індійський океан на північ від Мальдівів.

Що відомо? Китайська ракета Long March 5b, яка 29 квітня вивела на орбіту основний модуль для нової космічної станції, вийшла з-під контролю. У Пентагоні заявили, що відстежують її траєкторію.

Наразі уламки ракети падають на Землю. У Міністерстві оборони США були занепокоєні, що уламки 22-тонної ракети можуть завдати шкоди. Попри те сподіваються, що більшість уламків може згоріти ще в атмосфері, існує великий ризик, що частина їх може впасти на населені райони.

Зокрема астрофізик Джонатан Макдауелл та головний редактор китайського видання про космос Ван Янан зазначали, що більшість уламків згорить під час входу в атмосферу, а частина вцілілих, найімовірніше, впаде на безлюдні території або в океан, яким вкрита більша поверхня Землі.

Джерело