Неочевидні причини депресії

Сьогодні майже нема людини, яка ніколи не відчувала пригніченого стану депресії (від лат. Deprimo – «тиснути», «придавити») – психічний розлад, що характеризується втратою здатності переживати радість (ангедонія), руховою загальмованістю і песимістичним поглядом на те, що відбувається. Хоча депресія піддається лікуванню, сьогодні саме депресія – найбільш поширений психічний розлад.

Так-от, якщо ви відчуваєте, що, можливо, переживаєте депресію, завжди є способи поліпшити свій стан і допомогти собі повернутися до кращого настрою. Які ж неочевидні причини виникнення депресії?

1. Хронічні захворювання. Жити з хронічною хворобою важко не тільки фізично, а й емоційно. За даними Центрів з контролю і профілактики захворювань США, люди, які страждають від таких хронічних проблем, як серцево-судинні захворювання, діабет і рак, більш схильні до депресій. Важливо відзначити, що вченим ще належить розібратися, де причина, а де наслідок, але експерти підкреслюють, що дійсно існує взаємозв’язок між психічним розладом і хронічним захворюванням, а також існують конкретні способи боротьби.

2. Куріння. Ось хороший привід відмовитися від цієї ганебної звички: дослідження, проведені в 2015 році в Британії показали, що курці частіше страждають від тривожності і депресій, ніж некурящі. Крім того, дослідники стверджують, що куріння може стати причиною занепокоєння через синдром відміни, що виникає, коли курець довгий час проводить без сигарети.
«Цей «кайф », який ти отримуєш від сигарет, не приносить тобі користі, тому що руйнує твій організм», – коментує головний спеціаліст з оздоровлення клініки Клівленда Майкл Ройз для «Huffington Post». – «Тобі потрібно знайти інший «кайф », який не шкодить твоєму організму і не сприяє розвитку захворювань. Тобто знайди собі заняття, яке буде подобатися і буде захоплювати тебе – будь то фізичні вправи або приготування. Це тобі допоможе, особливо в разі, коли ти зіткнувся з депресією».

3. Зловживання соціальних мережі. Соціальні мережі – це лише погляд на життя людини крізь призму «наполовину повної склянки», вони не є точним відображенням реальності. Але людина все одно може порівнювати своє життя з життям іншого, спираючись на те, що він бачить в соціальних мережах. За даними дослідження, опублікованого в журналі «Журнал соціальної і клінічної психології», цей підсвідомий процес, який дослідники називають «соціальним порівнянням», може привести до депресивних почуттів.

4. Оточення. Ти городянин або живеш в сільській місцевості? Від цього може залежати і твоє психічне здоров’я. За даними досліджень, опублікованими в журналі «Scientific American», люди, які живуть в містах, частіше піддаються психічним розладам, особливо депресіям. І хоч дослідники говорять, що причина того, що відбувається складна для розуміння, згідно з їх теорією, якщо проводити більше часу на природі, це може бути ефективним засобом від психічних розладів.

5. Харчування. Твоє фізичне і психічне здоров’я може залежати від того, що ти їси. Згідно з дослідженнями, проведеними в Клініці Мейо: люди, що вживають продукти з високим вмістом обробленого м’яса, цукру і жирів, частіше скаржаться на симптоми депресії. В аналізі даних, йдеться про те, що «харчування надає ключового впливу на ймовірність виникнення, а також ступінь тяжкості і тривалість депресії».
Звичайно, це циклічний процес. Депресія теж може вести до порушень апетиту, в результаті чого людині стає важко правильно харчуватися. Експерти кажуть, що механізм зв’язку між депресією і апетитом складний, але все одно варто враховувати цей фактор, коли мова йде про ваш настрій.

6. Сидячий спосіб життя. Щоб прийти до здорового організму і свідомості, потрібно не тільки правильно розставляти пріоритети в харчуванні, а й бути фізично активним. Дослідження показують, що фізичні вправи можуть покращувати настрій. І, навпаки, недолік фізичної активності може бути пов’язаний з симптомами депресії. Прийшов час розім’яти ноги!

7. Недолік сну. Позбавлення сну – справа неабияка. Якщо ти не налагодиш режим сну, ти ризикуєш отримати не тільки хронічні проблеми зі здоров’ям, наприклад, з серцево-судинною системою, але також і емоційні проблеми. Дослідження показують, що серйозна нестача сну може негативно впливати на настрій. Депресія теж може мати негативний вплив на сон, замикаючи таким чином порочне коло.

8. Запалення мозку. Недавні дослідження показують, що симптоми депресії можуть виникати через нейрозапалення, тобто через природну захисну реакцію мозку. За даними дослідження, опублікованого в журналі «JAMA Psychiatry», показники запалення мозку у пацієнтів, які страждають депресією, були на 30% вище. Позитивна сторона цього явища в руйнуванні суспільних стереотипів, що депресію можна «просто пережити» або що вона може «пройти сама собою».

9. Незадоволення своїх власних потреб. Якщо ти постійно ставиш потреби інших людей вище своїх власних потреб, це також може позначитися на твоєму психічному здоров’ї.

Залишити відповідь