Категорії
Різне

Неопластир для визначення рівня цукру

Дослідники з Британського університету Бат (Bath Spa University) створили спеціальний пластир, який призначається для неінвазивного методу аналізу глюкози в організмі людини. Для аналізу використовується тканинна рідина, яка омиває клітини в районі волосяних фолікулів. Про свій винахід вчені поділилися в журналі Nature Nanotechnology.

Щодня мільйонам людей, які мають цукровий діабет, необхідно по кілька разів проводити аналіз рівня глюкози в крові, оскільки він може сильно підвищуватися через недостатність в організмі інсуліну. Як правило, для цього використовуються глюкометри, оснащені дуже тонкими голками, за допомогою яких для забору крові проколюється шкіра. Оскільки проводити аналіз крові по кілька разів на день буває незручно і болісно, дослідники працюють над створенням неінвазивних, але досить точних способів визначення рівня глюкози. Так з’явився «розумний» пластир.

Нова розробка заснована на явищі електроосмосу – руху рідини через капіляри або пори при накладанні зовнішнього електричного поля. Робоча зона пластиру складається з чотирьох датчиків. Пластир прикріплюють до шкіри, і з великою ймовірністю, через високу щільність волосся, хоча б один з його датчиків опиниться над волосяним фолікулом.

Неопластир для визначення рівня цукру
Новий гаджет аналізує тканинну рідину, яка омиває клітини в районі волосяних фолікулів

Датчик за допомогою електроосмосу захоплює тканинну рідину в невелику камеру з гідрогелем, що дозволяє проводити вимірювання глюкози в організмі без калібрування. Принцип виявлення глюкози заснований на тому, що в гідрогелі міститься глюкозооксидаза, яка реагує з глюкозою і утворює в тому числі пероксид водню, який і виявляється сенсором.

Працездатність пристрою британські дослідники перевіряли на свинячий шкірі, яка за деякими характеристиками близька до людської. Переконавшись в ефективності пластиру, винахід допустили до клінічних випробувань на здорових людях. Творці пристрою повідомляють, що пристрій кожні 10-15 хвилин протягом шести годин може аналізувати рівень цукру.

Крім того, планується доопрацювати пристрій, щоб це був пластир з цілодобовою дією. У перспективі результати аналізу будуть відправлятися на смартфон. Потім почнуться клінічні дослідження за участю хворих на цукровий діабет. Якщо всі етапи тестування будуть успішними, вірогідніше за все, що диво-пластир з’явиться в широкому продажі.

Залишити відповідь