Невідома структура імунних клітин

Невідома структура імунних клітин

Схоже, що захисна система людини зберігає ще безліч загадок. Днями група дослідників з Австралії виявила на поверхні імунних клітин невідомі утворення, про наявність і функцію яких раніше навіть не підозрювали.

Про результати дослідження повідомляє редакція видання Journal of Cell Biology. Нові утворення були виявлені на поверхні макрофагів.

Макрофаги – це клітини імунної системи, які можуть активно захоплювати і перетравлювати бактерії, токсини та інші чужорідні для організму частинки, в тому числі і ракові клітини. Нові структури імунної системи схожі на вирости на поверхні клітин, але самі дослідники порівнюють їх з наметовим каркасом, покритого тентом.

На даний момент вдалося з’ясувати, що виявлені структури допомагають макрофагам захоплювати чужорідні структури і сканувати навколишній простір. Крім того, вони відіграють важливу роль саме в захопленні цілей. Наприклад, перед тим як зробити поглинання, з плазматичної мембрани клітини спочатку з’являються відкриті структури, які шикуються навколо цілі і після цього поверхня мембрани втягує чужорідний агент всередину.

За словами одного з дослідників Адама Уолла (професора Університету Квінсленда): «Наше відкриття стало можливим завдяки методу мікроскопії площинного освітлення, завдяки якому можна отримувати об’ємні зображення високої чіткості. Вкрай захопливо бачити поведінку клітин з такою високою роздільною здатністю. Новий метод візуалізації дає масу можливостей для вивчення поведінки клітин. Ми можемо вивчати не тільки клітини імунної системи, а й, наприклад, ракові клітини для того, щоб краще дізнатися про їх будову».

Залишити коментар