Категорії
Різне

Нова гарнітура від Google – Glass Enterprise Edition 2

Компанія Google анонсувала нову версію гарнітури доповненої реальності Glass Enterprise Edition 2, орієнтованої на бізнес.

Основний дизайн Glass майже не змінився. Це все ще відносно зовнішньо простий дисплей, а не гарнітура змішаної реальності в дусі Microsoft HoloLens.

Завдяки чипу Qualcomm Snapdragon XR1, спеціально розробленого для доповненої і віртуальної реальності, пристрій має прискорену обробку, може включити «комп’ютерний зір і розширені можливості машинного навчання». Чип базується на архітектурі ARM і оснащений виділеним блоком для апаратного прискорення нейромережевих алгоритмів.

Вперше Google Glass випустили в 2013 році. Нова версія гарнітури Glass є більш доступною. Окуляри Glass Enterprise Edition 2 (офіційний продукт Google) коштують сьогодні 999 доларів.

Як і попередня версія Explorer Edition (що коштувала 1500 доларів), безпосередньо клієнтам не продаються. З самого початку гарнітуру створювали для масового ринку, але після невдалого розвитку Google вирішила розробити з неї інструмент для хірургів, фабричних робітників та інших фахівців.

Що стосується електронної «начинки», новий пристрій має процесор Qualcomm Snapdragon XR1, розроблений спеціально для AR і VR-пристроїв, кращу камеру, порт USB-C для швидкої зарядки і ряд інших оновлень.

На презентації новинки команда розробників повідомила, що розробка окулярів проводиться силами команди Google. Структурні зміни пов’язані зі збільшенням попиту на пристрої віртуальної реальності і необхідністю масштабування проекту Glass. Серед замовників пристрою компанії: AGCO, Deutsche Post DHL Group, Sutter Health і H.B. Fuller.

Google не позиціонує Glass як основний продукт, але очікує збільшення продажів Glass Enterprise Edition 2. Пристрій було виведено з «казкової фабрики» батьківської компанії Google Alphabet – X в сімейство продуктів Google, щоб компанія могла «задовольнити потреби ринку пристроїв, які використовуються на робочому місці».

Розробники Google рекомендують використовувати Glass Enterprise Edition 2 в якості допоміжного гаджета, цифрового помічника. Перевага нової розробки і одночасна відмінність від шоломів віртуальної реальності в тому, що зображення в Google Glass не перекриває поле зору повністю.

Зображення високої чіткості з роздільною здатністю 4K і частотою 60 кадрів pf за секунду виводиться на призматичний блок, розташований над правим оком.

У пристрої встановлено 3 гігабайти оперативної пам’яті, об’єм внутрішньої пам’яті становить 32 ГБ. Працюють відеоокуляри Google Glass Enterprise Edition 2 на ОС Android Oreo. Розширення камери – 8 мегапікселів. Розширення екрану – 640 на 360 пікселів.

Що стосується додаткових можливостей, є підтримка нових стандартів Bluetooth, Wi-Fi, плюс порт USB-C. За словами розробників, акумулятора з ємністю 820 мА·год вистачить на 8 годин роботи в стандартному режимі.

Залишити відповідь