Категорії
Різне

Нова модель літака «стелс»

Питання непомітності для радарів – вкрай важливий аспект для сучасних розвідувальних літальних апаратів і не тільки. Всім відомий американський літак «Стелс» пережив вже безліч змін і зовсім недавно була представлена ​​нова і при цьому вельми цікава ітерація популярного літака-невидимки.

За розробку відповідає відома компанія Lockheed Martin, а презентація відбулася в рамках авіаційного форуму AIAA 2018 (American Institute of Aeronautics and Astronautics). Нова версія літака на даний момент носить назву Advanced Aerial Refueling. З назви моделі можна здогадатися і про призначення літака: він покликаний виступати в ролі дозаправника повітряних суден. Справа в тому, що постійне вдосконалення авіаційної техніки змусило літаки-невидимки зробити самий справжній ривок у сфері непомітності для радарів, в той час, як дозаправники залишилися практично на тому ж рівні, що і кілька років тому.

Нова модель літака «стелс»
Більш рання версія представленого літака-невидимки

Крім цього, Lockheed Martin також показала і більш ранні концепти Advanced Aerial Refueling. Але якщо порівняти ці моделі, то можна помітити зміну форми крил, хвостового оперення і іншого розташування деяких елементів корпусу. Швидше за все, це зроблено для того, щоб літак був більш обтічним і непомітним для систем стеження.

Нова модель літака «стелс»
Тестування ранньої моделі Advanced Aerial Refueling

Варто відзначити, що Lockheed Martin вже представляла концепт зі схожим набором функцій під назвою Speed ​​Agile, тому й новопреставлений Advanced Aerial Refueling може виявитися не фінальною моделлю. Однак в тому, що «стелс-
дозаправник» рано чи пізно буде створено, сумніватися не доводиться. Тим більше, якщо врахувати той факт, що модель вже пройшла серію тестів і почала набувати фінального вигляду.

Залишити відповідь