Нове покоління собачок-роботів aibo

Sony показала нове покоління собачок-роботів aibo. Назву aibo маленькими літерами вибрано в знак спадкоємності з попередніми поколіннями робота. В Японії пристрої надійдуть у продаж в 2018 році.

Першого робота aibo компанія представила ще в 1999 році, проте в 2006 через фінансові труднощі компанія припинила випускати модель електронної собачки aibo ERS-7. І ось тепер Sony знову повернулася до aibo.

Останній робот aibo несхожий на попередню версію, хоча його призначення залишилося таким же: розважати користувача.

Нова версія робота aibo все більше нагадує живу собаку, має довжину 30 см. Aibo наділений системою штучного інтелекту, що дозволяє йому взаємодіяти зі своїм власником і навколишнім простором.

Нова aibo розуміє слова і здатна розрізняти емоції свого господаря. Вона пам’ятає, які рухи найбільше сподобалися її власнику.

Щоб допомогти aibo виражати емоції, Sony розробила одно- і двовісний приводи, що забезпечує свободу руху (а в цілому 22 осі) і роблять рухи іграшки гладкими і, наскільки це звичайно можливо, природними.

Робот aibo наділений безліччю сенсорів, камерами і мікрофонами. Завдяки доступу до мережі Інтернет з собачкою можна буде грати дистанційно за допомогою смартфона. В пристрої підтримуються LTE and WiFi. Чорні вуха і хвіст aibo рухливі. Вбудований акумулятор дозволяє роботові-собачці рухатися протягом 2 годин.

Нове покоління собачок-роботів aibo
Собака-робот aibo

Очі aibo – це два OLED-дисплея, які дозволяють досягти різноманітних нюансів вираження емоцій.

aibo навчили розпізнавати ласкаві слова, посмішки, погладжування голови і спини, навчатися і пам’ятати, що насамперед робить її власника щасливим. Згодом aibo буде освоювати і збільшувати середовище проживання і реагувати на ситуації відповідно.

Така адаптивна поведінка стала можливою завдяки технології глибокого навчання Sony, що використовує датчики, які здатні виявляти і аналізувати звуки і зображення. Також пес aibo оснащений камерами з об’єктивом риб’яче око, які відповідають за розуміння місцезнаходження і картографування місцевості.

У міру взаємодії з людьми, поведінка aibo буде повільно змінюватися. В кінцевому підсумку пес буде в змозі відповісти на знаки уваги своїх власників і натомість буде проявляти ще більше любові і прихильності до господаря.

За таку поведінкову еволюцію відповідальна технологія штучного інтелекту Sony. З дозволу своїх власників собачка aibo може отримати доступ до знань, накопичених від взаємодії між різними власниками і їх aibo, для того, щоб стати ще більш розумною.

Продажі aibo стартують в Японії в січні 2018 року за ціною, еквівалентною $ 1,9 тис. Крім цього для використання aibo потрібно буде укласти окремий трирічний договір на його обслуговування, який в найдешевшому варіанті обійдеться трохи більше ніж $ 790.

Залишити відповідь