Категорії
Міста, країни, люди

Нове в лазерній ендоскопії

Малоінвазивні операції, при яких хірурги отримують доступ до внутрішніх тканин через природні отвори або невеликі зовнішні висічення, є звичайною практикою в сучасній медицині.

Маніпулятори для таких операцій оснащені гнучкими кінцями, що дозволяє виконувати специфічні дії в операційному полі. Але дефіцит простору на робочій стороні ендоскопа створює складності для точного застосування лазерного інструменту. Це може викликати опіки і пошкодження сусідніх ділянок тканини.

Вчені з Гарвардського університету розробили мініатюрний модуль для високоточного позиціонування лазерного променя під час ендоскопічних операцій. Модульні компоненти на несучий каркас монтували поетапно. Пристрій розміром всього 6 міліметрів в діаметрі і 16 міліметрів в довжину містить три мініатюрних дзеркальних відбивачі і приводи для їхнього повороту. Кожне міні-дзеркало задає напрямок променю, а разом вони здатні точно і швидко виконати висічення або висушування тканини в строго контрольованій зоні.

Подібні мікророботи можуть зробити революцію в області малоінвазивних операцій, зробивши їх менш травматичними і зменшуючи ймовірність можливих побічних ускладнень.