Нові акумулятори від General Motors

Нова батарея буде коштувати на 60% дешевше АКБ, що тепер використовуються в електромобілі Chevrolet Bolt.

Нові акумулятори від General Motors (GM) зменшують вартість і збільшують запас ходу електромобілів.

General Motors заявила, що очікуваний прорив в хімії акумуляторів знизить ціни на електромобілі і протягом 5 років вони зрівняються з вартістю за бензинові аналоги. Ця заява показує, з якою швидкістю розвиваються технології електромобілів і що електрика може стати основним пальним для транспорту раніше, ніж будь-хто припускав.

Новий хімічний склад акумуляторної батареї, яка в лабораторіях General Motors долає зараз промислові бар’єри, може накопичувати вдвічі більше енергії, ніж це було можливо до сих пір. Ключовим елементом нової технології є застосування в якості анода (негативного електрода) металевого літію. Важливо й те, що їхня очікувана вартість знизиться на 60% в порівнянні з батареями, використовуваними в електромобілях Chevrolet Bolt.

За прогнозами аналітиків, компанія розраховує випустити на ринок автомобілі з пробігом від 500 до 650 км від одного заряду акумулятора. Їхня вартість буде дорівнювати вартості автомашин з двигуном внутрішнього згоряння. Такі автомобілі за технічними параметрами є прямими конкурентами продукції компанії Tesla, але обійдуться покупцеві істотно дешевше. Ці розробки відбуваються на тлі повсюдного посилення правил, що регулюють викиди забруднюючих атмосферу речовин.

До 2025 року компанія General Motors має намір збільшити витрати на дослідження і виробництво електричних машин з раніше запланованих 20 млрд до 27 млрд доларів.