Категорії
Психологія

Нові фази сну

З 1930-х років було відомо, що сон ділиться на чотири фази: три з них належать до стадії повільного сну, одна – до стадії швидкого. Ці висновки були зроблені вченими в ході вивчення мозкових хвиль за допомогою електроенцефалографа. Але завдяки магнітно-резонансній томографії вченим вдалося виявити 19 фаз, що раніше не були зафіксовані. Нове дослідження фаз сну можна вважати самим детальним у всій історії – його результати дозволили вченим по-новому поглянути як на сам процес сну, так і на безсоння.

Для виявлення нових фаз, вчені набрали групу добровольців з 57 здорових осіб. Вони були поміщені в МРТ-сканер, в якому знаходилися протягом 52 хвилин. Так як очі були закриті, деякі з них змогли заснути на недовгий час – навіть за цей короткий термін, дослідники встигли виявити купу різних біохімічних процесів мозку. Для цього використовувалися як дані магнітно-резонансного томографа, так і електроенцефалографа.

Розділивши активності мозку на різні групи, вчені виявили як мінімум 19 фаз, невідомих раніше. Всі вони відбуваються в проміжку між неспанням і повільною стадією сну. За словами професора Ангуса Стевнера з Орхуського університету, результати дослідження нарешті дали більш сучасний опис людського сну. Людству давно пора відмовитися від спрощеної картини мозкової активності під час відпочинку людини і усвідомити, що сон – це складний процес з активною дією безлічі нейронів.

Відкриття дозволило по-новому поглянути на такі порушення сну, як безсоння. Ця проблема торкається життя мільйонів людей, тому цілком можливо, в майбутньому вчені розроблять більш ефективні методи їх усунення.

Залишити відповідь