Новий катетер для судин

Новий катетер для судин
Катетер для кровоносних судин

Вчені з Лозанни створили технологію для дослідження кровоносних судин.

Сьогодні лікарі можуть отримати доступ до артерій пацієнтів, обертаючи і проштовхуючи дротяний катетер, який спрямовують уздовж порожнистої трубки. Але коли просвіт кровоносної судини починає звужуватися, особливо в головному мозку, цей метод стає непридатний.

Фахівці з лабораторії Федеральної політехнічної школи Лозанни в Швейцарії створили новий пристрій для дослідження капілярів кровоносної системи людини.

Винахід складається з магнітного наконечника і надгнучкого корпусу, виготовленого з біосумісних матеріалів. Пристрій вводиться через катетер і просувається під впливом природного потоку крові. На розвилках судин необхідний напрямок задається зовнішнім магнітним полем, що діє на наконечник зонда через тканини тіла пацієнта. Просування цього високотехнологічного інструменту, вибір потужності і напрямок зовнішнього направлення контролюється комп’ютером. Хірургічний робот зможе використовувати детальну карту судинної системи, наприклад, мозку, отриману за допомогою томографії для направлення мікрозонда точно в потрібне місце.

Новий медичний пристрій дослідники вже протестували всередині системи штучного кровообігу. На наступному етапі будуть проводитися тести на тваринах з використанням новітніх медичних систем візуалізації.