Новий медичний сканер EXPLORER

Новий медичний сканер EXPLORER
Сканер тіла EXPLORER

Дослідники і вчені з Каліфорнійського університету в Дейвісі зі своїми китайськими колегами з компанії United Imaging Healthcare (UIH) створили медичний сканер EXPLORER, здатний складати тривимірну картину людського організму.

У Мережі були опубліковані перші зображення, створені за допомогою цього сканера. Про новий апарат повідомляється в прес-релізі на сайті EurekAlert.

Сканер EXPLORER поєднує в собі систему позитронно-емісійної томографії (ПЕТ) і рентгенівської обчислювальної томографії. В результаті новий надчутливий медичний сканер здатний створювати зображення організму буквально за секунди, а при більш тривалому застосуванні можна навіть прослідити, як спеціально введені ліки пересуваються організмом.

Концепція медичного приладу була запропонована ще 13 років тому, проте до його розробки приступили лише в 2011 році. На розробку Національний інститут онкології США спочатку виділив півтора мільйона доларів, а у 2015-му році Національні інститути охорони здоров’я США збільшили бюджет розробки ще на 15,5 мільйонів доларів.

Перші кадри, отримані за допомогою нового сканера, опублікував один з головних розробників системи Саймон Черрі. На думку вченого, новий медичний пристрій надасть неоціненний вклад в клінічні дослідження.

За словами Черрі, в порівнянні зі звичайними ПЕТ, EXPLORER створює знімки більш високої якості і при цьому в 40 разів швидше. Наприклад, діагностичне сканування всього тіла новий сканер проводить лише за 20-30 секунд. До того ж наголошується, що доза опромінення при використанні нового приладу, може бути знижена до 40 разів, у порівнянні з ПЕТ.

На думку розробників нового сканера, використання даної технології практично безмежне. Новий медичний сканер буде корисним для удосконалення діагностики або під час дослідження нових лікувальних процесів.

Завдяки томографу EXPLORER вперше в історії медицини можна побачити, що відбувається в усіх органах і тканинах тіла одночасно, наприклад, комплексно дослідити кровоносну систему чи більш досконало прослідити кінематику лікувального процесу.

Повноцінна демонстрація установки і зображень, отриманих за допомогою EXPLORER, відбудеться 24 листопада на зборах Радіологічної спільноти Північної Америки.

Початок експлуатації нового медичного сканера для діагностики пацієнтів заплановано на червень наступного року.

Залишити коментар