Категорії
Різне

Новий механізм зберігання інформації

Вчені з Університету Редбуда винайшли новий механізм магнітного зберігання інформації в найменшій одиниці речовини – в атомі. Не зважаючи на те, що принцип винаходу було продемонстровано при дуже низьких температурах, вчені обіцяють, що цей механізм буде функціонувати і при кімнатній температурі. За новим методом можна буде зберігати в тисячі разів більше інформації, ніж зараз на жорстких дисках.

Результати роботи про новий механізм, який дозволить зберігати інформацію в одному атомі, були опубліковані в Nature Communications.

«Постійний магніт визначає наявність північного і південного полюсів, які залишаються в одній орієнтації, – говорить професор Олександр Хачетурян. – Але коли ви доходите до одного атома, північний і південний полюси атома починають змінюватися, тому що стають надзвичайно чутливими до свого оточення. Якщо ви хочете, щоб в магнітному атомі зберігалася інформація, він не повинен метушитися. Протягом останніх десяти років вчені задавалися питанням: скільки атомів потрібно, щоб стабілізувати магніт, щоб атом перестав коливатися, і як довго можна зберігати в ньому інформацію, перш ніж атом знову закрутиться? За останні два роки вчені з Лозанни і IBM з’ясували, як утримати атом від перевертання, і показали, що один атом може виступати в ролі пам’яті. Для цього їм довелося використовувати дуже низькі температури – -233 градуси Цельсія. Це сильно обмежує застосування технології».

Новий механізм зберігання інформації
Новий підхід до зберігання інформації в атомі

Вчені з Університету Редбуд зробили інший підхід. Вибираючи спеціальний субстрат – напівпровідниковий чорний фосфор – вони виявили новий спосіб зберігання інформації в окремих атомах кобальту, що вирішує традиційні проблеми з нестабільністю. Використовуючи скануючий тунельний мікроскоп, коли гострий металевий щуп переміщується по поверхні на відстані всього декількох атомів, вони «побачили» поодинокі атоми кобальту на поверхні чорного фосфору. Їм також вдалося безпосередньо показати, що окремими атомами кобальту можна маніпулювати, вводячи їх в одне з двох бітових станів.

Залишити відповідь