Новий орган імунної системи людини

Новий орган імунної системи людини

Нещодавно група вчених з Австралії виявила в імунній системі новий орган, наявність якого передбачали досить давно. Як повідомляє редакція журналу Nature Communication, новий орган відповідає за швидкий імунітет, а точніше – за зберігання В-лімфоцитів.

Вченим давно вже відомо про існування так званих В-клітин пам’яті. Цей підтип лімфоцитів-довгожителів відповідає за швидку імунну відповідь і вироблення великої кількості імуноглобулінів при реінфекції (повторному зараженні тим же патогеном). Завдяки цьому, імунна система запам’ятовує інфекційні агенти, що дозволяє краще і швидше справлятися з ними в майбутньому.

Тільки в цьому організованому процесі захисту не з’ясованим було, де «живуть» В-клітини пам’яті, коли організм не хворіє. Раніше передбачалося, що вони знаходяться в лімфовузлах, але це виявилося зовсім не так.

В ході вивчення будови лімфатичних вузлів, експерти з Австралії виявили прямо над лімфовузлами невеликі утворення, які буквально напхані В-клітинами. До того ж нова структура не є простим «складом» клітин – в ній відбуваються процеси перетворення клітин в плазматичні і виділення антитіл для боротьби із захворюваннями.

Відкриття вдалося зробити завдяки використанню двухфазного лазерного мікроскопа: саме через ступінь збільшення і візуалізацію науковцям дозволено було побачити нову структуру, яку назвали субкапсулярним проліферативним осередком (subcapsular proliferative foci).

За словами одного з учасників проекту доктора Імоджен Морана, «бачити, як працюють В-клітини просто неймовірно! У новій структурі, яку вдалося побачити вперше, В-клітини пам’яті активуються, в ній утворюються кластери. Ми перші в світі побачили, як вони рухаються, взаємодіють з іншими клітинами імунітету і видозмінюються прямо у нас на очах!»

Залишити коментар