Категорії
Різне

Новий спосіб очищення води

У більшості випадків пити воду без попередньої фільтрації і обробки не можна – в ній можуть міститися небезпечні для здоров’я мікроби. Сьогодні існує безліч способів очищення води: від кип’ятіння і хлорування, до дезінфекції під ультрафіолетовими променями. Проте дослідники з Університету Нового Південного Уельсу представили ще один варіант, який простіше, дешевше і просто цікавіше інших. Вчені вважають, що дезінфікувати воду можна просто пропустивши крізь неї гарячі бульбашки вуглекислого газу.

Дослідники пропонують нагрівати вуглекислий газ до певної температури, щоб випущені в воду гарячі бульбашки вуглекислого газу могли знищувати віруси і інших паразитів своїми «розпеченими» стінками. Як показав експеримент, для створення таких бульбашок може використовуватися і звичайне повітря, але чистий вуглекислий газ продемонстрував більшу ефективність.

В ході експерименту дослідники очищали воду, в яку були додані бактерії кишкової палички і бактеріофаг MS2. Використовуючи різні резервуари, газ і повітря нагрівали до температури від 7 до 205 градусів Цельсія. Як і припускали вчені, здатність бульбашок вбивати бактерії підвищувалася пропорційно підвищенню температури. Найкращий результат був досягнутий при температурі 205 градусів, при використанні чистого вуглекислого газу.

Примітно, що пропускання бульбашок вуглекислого газу не сильно впливає на температуру самої води – вона залишається в межах 55 градусів. Головна перевага такого методу полягає в дешевизні, тому що для нагріву газу потрібно менше енергії, ніж для нагріву самої води. Також новий метод дуже простий, якщо порівнювати його з ультрафіолетовою обробкою.

Невелика тестова установка для нового методу очищення була випробувана на свинарській фермі, і показала хороші результати.

Як ви вважаєте, чи стане новий метод стерилізації води хорошою альтернативою нинішнім способам? Своїми думками ви можете поділитися з читачами в коментарях.

Залишити відповідь