Новини Космосу

Новини Космосу
Космічний простір - відносно порожні ділянки Всесвіту поза межами атмосфер небесних тіл.

Піраміди на Місяці,
Жителі Землі зможуть увічнити себе на Місяці,
Вперше знайдено подвійну над-масивну Чорну діру,
Американські вчені знайшли схожу на Землю планету,
Телескоп Хаббл зробив деталізований знімок сусідньої галактики,
Вчені знайшли новий спосіб польоту на Марс,
До 2018-го року на Марсі буде посаджений салат-латук,
Біля Чорної діри в центрі Чумацького Шляху з’явився Загадковий об’єкт,
Парад планет 2015 р. і небезпечне зближення Землі з астероїдом,
Вчені знайшли загадкову матерію у Всесвіті.

Піраміди на Місяці. Ентузіаст розгледів на знімках місячної поверхні досить великий  об’єкт пірамідальної форми. На його думку, цю споруду звели представники інопланетних цивілізацій.

Новини Космосу
Піраміди на Місяці

На фотографії чітко  видно, що споруда має чотири грані і, на відміну від навколишнього ландшафту, не покрита товстим шаром  пилу.

Виходячи з того, що ширина зображення становить 2,7 км, основа піраміди простягнулася приблизно на 70 метрів. Блогер Скотт Уорінг стверджує, що ця знахідка свідчить про  діяльність прибульців в давні часи і на Землі і на Місяці, хоча, безумовно, не можна з упевненістю сказати, що ця піраміда штучного походження.

Жителі Землі зможуть увічнити себе на Місяці. Британці в рамках програми Lunar Mission One, вирішили відправити на Місяць робота, який крім досліджень супутника Землі, закопає капсули з фотографіями, волоссям і зразками ДНК.

Для фінансування даної задумки консорціум Lunar Missions має намір зібрати 500 мільйонів фунтів стерлінгів (більше 784 мільйонів доларів). Будь-який житель нашої планети може взяти участь у проекті, пожертвувавши всього кілька фунтів.

Новини Космосу
Жителі Землі зможуть увічнити себе на Місяці

Керівник проекту Девід Айрон має намір в найближчі 4 тижні зібрати 600 тисяч фунтів (близько 950 тисяч доларів) на початковий етап реалізації проекту, збір решти коштів займе близько 4-х років. Охочі пожертвувати гроші на будівництво зонда отримають можливість відправити в капсулі на Місяць інформацію з даними про себе.

За різну плату, від декількох до 200 фунтів, можна буде відправити коротке текстове повідомлення, фотографії, зразок свого волосся, а також невелике відео. Крім того, зонд Lunar Mission One доставить на Місяць файли з історією людства. Таким чином, дані про людство збережуться навіть у випадку, якщо життя на Землі з якоїсь причини зникне.

Вперше знайдено подвійну надмасивну Чорну діру. Американські астрономи виявили ймовірну пару над-масивних чорних дір, які обертаються навколо загального центру мас. Астрофізики дослідили випромінювання 247 000 відомих квазарів. Радіація цих об’єктів, які є активними ядрами галактик,  пояснюється в рамках теорії ймовірностей.

Новини Космосу
Вперше знайдено подвійну надмасивну Чорну діру

Астрономи шукали  сигнали, які не походять від теоретичної моделі. З усіх досліджених квазарів  вчені знайшли періодичні коливання у 20  об’єктів.

З них в оптичному діапазоні лише у одного PG 1302-102  був чіткий сигнал. Цей квазар знаходиться на  відстані 3,5 млрд. світлових років від Землі. У квазара PG 1302-102 виявлена  чітка  періодичність з періодом близько 5 років (це період спостереження, через червоний зсув він більший, ніж власний  період обертання, який складає близько 4 років).

Астрофізики  вважають, що це є орбітальний період пари надмасивних чорних дір, відстань якого повинна бути менше парсека. Вчені пояснюють, що подвійні надмасивні чорні діри – продукт злиття галактик, але ця версія – тільки гіпотеза. Зараз про квазари відомо занадто мало, щоб напевно сказати, що джерелом виявленого сигналу є саме пара чорних дір.

Американські вчені знайшли схожу на Землю планету. Вчені з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики виявили планету схожу з Землею. Вона така ж скеляста, як і наша Земля, і знаходиться в так званій населеній зоні, тобто в умовній галузі Космосу, де планети теоретично можуть бути придатні для існування життя.

Новини Космосу
Американські вчені знайшли схожу на Землю планету

За допомогою телескопа «Кеплер» було виявлено вісім екзопланет, тобто які обертаються навколо зірок за межами Сонячної системи. Та, що найбільш схожа на нашу, на 12% більша і отримує від своєї зірки (червоного карлика) на 40% більше тепла. Якщо б там жили люди, їм би було б спекотно, а небо здавалося б незвичного червонуватого кольору.

Телескоп Хаббл зробив деталізований знімок сусідньої галактики. Космічний  телескоп Хаббл зробив неймовірний знімок приблизно третини галактики Андромеди, що став  самим деталізованим зображенням, коли-небудь зробленим телескопом.

Новини Космосу
Фото: NASA, Андромеда (зліва) і Чумацький шлях

Для того, щоб роздивитися  отриманий знімок, знадобиться 600 екранів з  високою роздільною здатністю. На фото, якість  якого вимірюється мільярдами пікселів, можна  розгледіти більше 100 мільйонів зірок і тисячі  зоряних скупчень, які всередині розтягнулися на 40 тисяч світлових років галактики Андромеди.

Вчені знайшли новий спосіб польоту на Марс. Замість того щоб здійснювати міжпланетний переліт в момент, коли червона планета знаходиться на найбільш близькій відстані від Землі, учені запропонували відправити космічний корабель так, щоб Марс сам наздогнав його на своїй орбіті.

Новини Космосу
Вчені знайшли новий спосіб польоту на Марс

Стратегія запуску передбачає собою пересування корабля по «марсоподібній» орбіті з меншою швидкістю ніж швидкість самого Марса і тоді Червона планета сама наздожене корабель.

Це означає, що необхідність в пальному для гальмування відпадає, що значно здешевить конструкцію космічного апарату і дозволить зменшити його габарити. Правда, використання даної стратегії збільшить час польоту в одну сторону до шести місяців, але зробить менш дорогим майбутній запуск.

До 2018-го року на Марсі буде посаджений салат-латук. Вчені заявили, що до 2018 року  на Марсі засадять город. Першою культурою, яку виростять на Марсі, буде салат-латук. Метою цього проекту ймовірно стане забезпечення продуктами харчування перших марсіанських колоністів, прибуття яких на  цю планету очікують в 2026.

Новини Космосу
До 2018-го року на Марсі буде посаджений салат-латук

Студенти та викладачі Саутгемптонського  Університету на чолі з Сюзанною Лукаротті висунули ідею вирощувати на Марсі салат-латук. Перед тим як заселити Марс людьми і побудувати там  колонії, необхідно створити для цього ґрунт. Під час дослідження поверхні  Червоної планети апарат зафіксував в атмосфері десятикратний сплеск метану, і в кам’яному пилу виявили інші органічні молекули.

Біля Чорної діри в центрі Чумацького Шляху з’явився Загадковий об’єкт. Комп’ютерне моделювання показує зіткнення газової хмари G2 зі над-масивною Чорною дірою Стрілець А в центрі Чумацького Шляху, і також траєкторії багатьох інших об’єктів, які обертаються навколо Чорної діри. Нещодавно виявленому об’єкту дали назву G1. Об’єкт, відомий як G2, фігурував у новинах більше року тому.

Новини Космосу
Біля Чорної діри в центрі Чумацького Шляху з’явився Загадковий об’єкт

Тоді астрономи з Інституту Макса Планка Позаземної фізики в Німеччині припустили, що він є газовою хмарою. Якщо це так, то частину його повинна була поглинути надмасивна Чорна діра в центрі Чумацького Шляху (відома як Стрілець A або Sgr A).

Ця гігантська Чорна діра під назвою «зірка Стрілець А» не часто поглинає щось, тому ця подія стане рідкісним шансом для астрономів поспостерігати, як «харчується» Чорна діра.

У той час як вчені інституту Макса Планка стверджують, що G2 є газовою хмарою, група дослідників з Університету Каліфорнії, Лос-Анджелес, на чолі з астрофізиком Андреа Гез, вважають, що G2 – це, швидше за все, зірка, оточена шаром пилу і газу.

Влітку об’єкт G2 найближче підступився до Чорної діри і не був розірваний. Гез і його група стверджує, що цей факт завдав руйнівного удару по теорії газових хмар, будучи явним підтвердженням того, що G2 являє собою тверде тіло.

Але дослідники з інституту Макса Планка пояснили це тим, що G2, міг залишитися незайманим навіть будучи газовою хмарою. Їх теорія допускає ідею, що G2 колись був частиною більш великої газової хмари, яка згодом розпалася на дрібні хмари, подібно намистинам на нитці.

Цей «ефект бісеру» спостерігався у Всесвіті і раніше. Вчені стверджують, що якщо інші газові хмари зможуть слідувати по тій же траєкторії що і G2, це явно означає, що G2 є газовою хмарою, а не зіркою.

У своїх останніх дослідженнях група Макса Планка створила комп’ютерну модель, яка простежує траєкторію G1. Згідно з їх дослідженнями, G1 пройшов шлях майже ідентичний G2. Модель має певні припущення про рух G1, наприклад ті, що G1 сповільнився під час самого близького підходу до Чорної діри.

Відповідність моделей і даних об’єктів G1 і G2 доводить ідею ймовірності, що G1 і G2 є частиною одного й того ж газового потоку, про що написав в заяві Стефан Гіллес, співавтор дослідження.

Парад планет 2015 р. і небезпечне зближення Землі з астероїдом. За даними вчених-астрофізиків з обсерваторії Єкатеринбурга, жителів нашої планети  у 2015 році очікує чимало  цікавих астрономічних подій.

Новини Космосу
Малий парад планет 2015 р. і небезпечне зближення Землі з астероїдом

Як повідомили фахівці, астероїд 2004 BL86  пройде від Землі на критичній відстані вже наприкінці січня: 26-го числа космічне тіло максимально наблизиться до нашої планети – на 1,2 млн км.

Діаметр астероїда – близько 1 кілометра. Кам’яного «гостя» можна  буде спостерігати за допомогою телескопів. Крім того, в січні очікуються  мальовничі метеорні потоки.

Восени 2015-го відбудеться малий парад  планет: Юпітер, Марс, Меркурій і Венера вишикуються по одну сторону  від Сонця в невеликому секторі.

Протягом року землян також очікують  два сонячних і два місячних затемнення. Варто додати, що вчені прогнозують і поступове зміщення магнітного полюса Землі, яке через 10-15 років дозволить жителям Уралу милуватися таким унікальним явищем, як північне сяйво.

Залишити коментар