Категорії
Міста, країни, люди

ОАЕ вивели на орбіту Марсу зонд Al Amal

ОАЕ стали п’ятою країною, що досягла навколо марсіанської орбіти і розмістила там космічний апарат.

Після 7 місяців шляху довжиною 494 млн км, космічний апарат Al-Amal («Надія») успішно вийшов на орбіту навколо Марса. Маневр гальмування закінчився 9 лютого близько 19 години за київським часом. Щоб знизити свою крейсерську швидкість з 121 тис км за годину до орбітальної, рівній в випадках Марса 18 тис км за годину, зонд ввімкнув 6 своїх ракетних двигунів на 27 хвилин і витратив близько половини наявного палива.

Космічний апарат Al-Amal був створений зусиллям інженерів з ОАЕ і США в Університеті Колорадо в Космічному центрі Мохаммеда бін Рашида в Дубаї (MBRSC).

Запуск Al-Amal в Космос був здійснений з Японського космічного центру Танеґасіма. Зонд спроектований таким чином, щоб працювати максимально в автономному режимі і не потребувати постійної участі операторів, що залишилися на Землі. Причини цього в тому, що радіосигнали, що летять зі швидкістю світла, вимагають близько 11 хвилин для подолання відстані між Землею і Марсом. Зрозуміло, що управляти апаратом в реальному часі ніякої можливості немає.

Тепер корабель знаходиться на еліптичній орбіті з періодом обертання навколо Марса за 55 годин і з відстанями від 20 до 43 тисяч км від планети в найменш і найбільш віддалених точках орбіти.

Основним завданням космічного апарату є вивчення параметрів і складу марсіанської атмосфери.

Залишити відповідь