Категорії
Міста, країни, люди

Очікують на збільшення припливів к 2030 року

В NASA (National Aeronautics and Space Administration) заявили, що припливи з 2030-х років можуть почати переростати «з регіональної в національну проблеми», про це йдеться передає СNN.

Науковцями дослідницької групи з питань зміни рівня моря з Гавайського університету проведена робота, яка дала можливість зробити висновки, що в середині 30-х років прецесія Місяця спровокує значні збільшення припливів вже тоді значно підвищеного рівня світового океану Землі.

Гравітаційне тяжіння Місяця впливає на припливи на Землі, а циклічний рух обертання осі супутника Землі відбувається по круговій конічній траєкторії (це називають прецесією), тому сила тяжіння Місяця не завжди однакова.

Період прецесії Місяця – 18,6 років.

У першій половині цього циклу припливи на Землі пригнічуються, а відливи – посилюються. В другій половині циклу відбувається зворотний ефект. Саме у 2030-х роках очікується 2-а половина циклу цього руху. Також до того часу рівень світового океану збільшиться на стільки, що припливи стануть дуже небезпечними.

Науковці вважають, що тривалість і площа припливів збільшиться, що вплине на значну частину узбережжя.

В NASA вже працюють над створенням нової моделі більш точного прогнозування місць підтоплення для запобігання виникненню трагедій з жертвами і втратою майна.