Огірки (консервування)

Огірки (консервування)
Консервування огірків

Огірки мариновані,
Огірки мариновані гострі,
Огірки мариновані з гвоздикою,
Огірки малосольні,
Огірки солоні,
Огірки солоні в бочці,
Огірки солоні консервовані,
Солоні огірки з оцтом,
Огірки з червоною смородиною,
Огірки консервовані,
Огірки з горілкою.

Огірки мариновані.

1 варіант. В банки, вимиті теплою водою з содою, укладають спеції (на літр об’єму: 3-4 гвоздики, лавровий лист, 1/10 частина червоного гіркого перцю, 7-8 горошин чорного перцю, 1/3 чайної ложки кориці, зубчик часнику, 2 -3 гілочки петрушки, хрону (листя, коріння) взяти в два рази більше ніж петрушки, зелені кропу взяти в три рази більше.

Часник і зелень нарізати. Огірочки перебрати, ретельно вимити, обрізати кінчики і вертикально укласти в банки. Для маринаду краще брати джерельну або колодязну воду; водопровідну воду треба вистояти, щоб звільнити від хлору.

Для 3-літрової банки огірків необхідно 1,5 літра маринаду. Для 1 л маринаду приготувати 1 літр води, 50 г солі, 50 г цукру. Дно банки підігріти над парою, залити киплячим маринадом, закрити попередньо стерилізованою кришкою.

Через 2-3 хвилини банку з огірками поставити на водяну баню на решітку у відро з гарячою водою (80-90 °C). Воду довести до кипіння. Дволітрову банку стерилізують 15 хвилин, 3-літрову – 20 хвилин.

Потім в банку акуратно влити 1-1,5 чайної ложки оцтової есенції і закатати.

Тепер банку з огірками перевернути догори дном, поставити в таз, накрити серветкою, змоченою теплою водою, поливати серветку прохолодною, а потім холодною водою, кожні 2-3 хвилини. Через 30 хвилин банку можна перевернути в нормальне положення. Кришку можна покрити антикорозійним змащенням.

2 варіант. Дрібні міцні плоди обмити, обдати окропом скласти рядами в банку, кожен ряд перекладаючи естрагоном. Головку часнику і стручок червоного перцю дрібно нарізати. Огірки залити прокип’яченим і охолодженим оцтом.

Банку закрити пергаментним папером і зав’язати. Коли огірки вберуть рідину, потрібно знову додати оцет. Зберігати в прохолодному місці.
Інгредієнти: 1 кг огірків, 2 склянки оцту, 1 ст. ложка оцту.

3 варіант. На дно банки покласти зелень кропу, петрушки, хрін (листя, корінь), 3-4 листочка чорної смородини і 2-3 листочка дуба, 3-4 горошки чорного і духмяного перцю, 1-2 гвоздики, 2-3 зубчики часнику. Маринад із розрахунку на 1 літр води: 50 г цукру, 50 г солі. Для 3-літрової банки огірків готують приблизно 1,5 літра маринаду.

Огірки перебрати, помити і укласти в підготовлені банки. Дно банки нагріти над парою. Огірки в банках залити киплячим маринадом. Через 5 хвилин маринад злити, банки з огірками прикрити прокип’яченими кришками, щоб не остигали.

Маринад знову довести до кипіння. Другий раз залити огірки киплячим маринадом. Через 5 хвилин маринад знову злити, в банки з огірками додати оцет і прикрити кришками (в 3-літрову банку наливають 75 мл 9% оцту).

Третій раз маринад довести до кипіння і залити ним огірки в банках. Закатати, перевернути догори дном до повного охолодження.

Огірки мариновані гострі

Інгредієнти: 10 кг невеликів огірків, 250-300 г зелені кропу, насіння гірчиці 25 штук, 20 г кореня хрону, 2-3 головки часнику, 20 г зелені естрагону, чорний і духмяний перець горошком, лавровий лист.

Огірки вимити. Укласти вертикально в підготовлені банки, на дно яких попередньо покласти кріп довжиною до 10 см.

На одну трилітрову банку: 3-4 зубчики часнику, 1 лавровий лист, 4-5 горошків чорного перцю і 2-3 шт. запашного, інші спеції за смаком.

Залити огірки киплячим маринадом: 8,5 л води, 1,2 літра 9% оцту, 400 г солі, 400 г цукру. Банки прикрити чистими кришками і стерилізувати на водяній бані 20-35 хвилин в залежності від об’єму банки (від 1 літра до 3-х).

Огірки мариновані з гвоздикою

На дно 3-літрової банки покласти 7-8 гвоздик, 2-3 лаврових листка, половинку стручка гіркого перцю, штук 20 горошин чорного перцю, 1 ч. л. кориці, 3-4 великих зубчики часнику, розрізаних навпіл, 5-6 гілочок петрушки, хрін (листя і корінь), зеленого кропу в три рази більше, ніж хрону.

Огірки попередньо замочити у воді на 6 годин, положити в підготовлені банки і залити киплячим маринадом (на 3-літровую банку: 1,5 л води, 70-75 г солі, 70-75 г цукру). Стерилізувати 20 хвилин. Потім додати 0,3-0,5 склянки 9%-оцту. Закатати.

Огірки малосольні

1. Інгредієнти з розрахунку на 3-літрову банку: 2 кг огірків, 50-60 г зелені кропу і петрушки, 1-2 невеликих стручка гіркого перцю, 10-15 г кореня хрону, 2-3 зубчики часнику, 60 г солі.

В банки положити зелень, перець, часник, огірки і залити холодним розсолом. Витримати при кімнатній температурі під кришками 3-4 дні, поки не почнеться бродіння. Стерилізувати 25 хвилин. Зберігати обов’язково в прохолодному місці.

2. Огірки перебрати, промити, скласти в банки, перекладаючи їх приправами, кропом і часником. Залити огірки охолодженим розсолом (на 1 літр води, 2-3 ст. ложки солі. Огірки готові на третій день.

3. Бистросольні. Огірки перебрати, помити, обрізати кінчики, уложити в банки, перекладаючи кропом і часником. Залити гарячим розсолом (на літр води – 2-3 ст. ложки солі). Через пару годин огірки готові.

Огірки солоні

Огірки скласти в 3-літрові банки, залити холодною водою на кілька годин. Потім приготувати розсіл: воду з огірків злити в підготовлений посуд і в ній же розчинити сіль із розрахунку 200 г на одну 3-літрову банку. Отриманим розсолом знову залити огірки, накрити кришками.

Через дві доби розсіл злити. В банки покласти зелень кропу, часник, 2-3 листочка чорної смородини і вишні. Потім залити холодною водою і закатати кришками.

Огірки солоні в бочці

1. Дрібні з тонкою шкіркою свіжі огірки перебрати, обмити в холодній воді. Дно дерев’яної бочки вислати промитим листям дуба, чорної смородини, вишні, покласти кріп, хрін (листя і корінь), естрагон, часник. Огірки покласти у вертикальному положенні щільними рядами, між рядами робити прокладки з листя і приправ.

Бочку щільно закрити. Через зроблений у верхньому днищі отвір влити розсіл і закупорити пробкою. Якщо огірки солять в діжці, після заливки розсолу, потрібно щільно прикрити огірки дерев’яним кругом, на нього покласти вантаж, який не повинен тиснути на огірки. Розсіл повинен бути вище огірків на 3-5 см. Діжку покрити чистою серветкою і зберігати в прохолодному місці.

Інгредієнти: 10 л води, 50 г кропу, 5 г естрагону, 0,5 стручки червоного перцю, головку часнику, 0,5 кореня хрону.

2. Солоні огірки з оцтом. Підготовлені зі спеціями огірки укласти в бочечок або банку і залити розсолом, в який додана горілка і виноградний оцет. На другий день в огірки долити холодний розсіл, щільно закупорити і поставити в прохолодне місце.

Інгредієнти: 10 л води, 500 г солі, 1 склянка оцту, ¾ склянки горілки.

Огірки з горілкою

4 кг невеликих пухирчатих огірків, 3 літри води, 250 г горілки, 5 столових ложок солі, 7-8 столових ложок цукру, спеції, 2-3 листочка чорної смородини, вишні і хрону, гілочки естрагону, кропу, по 2 горошини чорного і духмяного перцю.

Огірочки покласти в банки разом зі спеціями і залити їх холодною заливкою (вода, горілка, сіль, цукор). Банки накрити кришками і залишити на 3-4 дні, періодично знімаючи піну.

Потім заливку злити і кип’ятити протягом 5 хвилин. Залити нею огірки і закатати. Перевернути догори дном і накрити ковдрою до повного охолодження.

Огірки з червоною смородиною

На дно банки покласти свіже листя хрону, кріп, петрушку, селеру, невелику головку ріпчастої цибулі, зубок часнику, 2-3 горошки чорного перцю, 2-3 гвоздички, 1 лавровий лист, 0,5 ч. ложки гірчиці, 2 ст. ложки 9%-оцту.

У підготовлені літрові банки покласти маленькі огірочки, пересипаючи ягодами червоної смородини (на 1 літрову банку – 600 г огірків, 150 г ягід червоної смородини або 150 мл соку червоної смородини). Залити киплячою заливкою (на 1 літр води – 50-60 г солі).

Стерилізувати 10 хвилин. Закрити.

Огірки консервовані

Молоді огірки з дрібним недорозвиненим насінням, вимити замочити в холодній воді на 6 годин. Приготувати суміш пряних рослин (розрахунок на літрову банку): 6 г листків хрону, 6 г селери, 10 г кропу, 3 г петрушки, 1 г листків м’яти, 1 зубчик часнику.

На дно банки покласти половину цих прянощів. У кожну літрову банку покласти 7-8 горошин чорного перцю, ¼ стручка червоного перцю, лавровий лист.

В банку щільно укласти огірки, зверху накрити другою половиною суміші прянощів.

Огірки в банці залити гарячою заливкою, стерилізувати на водяній бані в киплячій воді 0,5-літрові банки 5 хвилин, літрові – 8 хвилин. За хвилину до закінчення стерилізації в кожну банку, обережно піднявши кришку, влити неповну ложку оцтової кислоти. Банки з огірками закатати, потім кілька разів перевернути для рівномірного розподілу оцту.

Іноді господині замість стерилізації використовують пастеризацію: 10 хвилин при 90 ° C.

На 10 півлітрових банок – 3,5 – 4,5 кг огірків, 250 г солі, 35 мл 80% оцтової кислоти.
Заливка: 1 літр води, 60 г солі.

Огірки солоні консервовані

Щоб огірки довше зберігалися в кімнатних умовах, краще закрити вже солоні огірки в банки. Засолені, пружні, не перекислі огірки вийняти з бочки, промити в солоній воді (1 літр води, 1 столова ложка солі).

Чисті скляні банки ошпарити.

На дно покласти трохи кропу, часнику і червоного перцю. Часник і перець можна взяти законсервований з тієї ж бочки, кріп беруть свіжий. Огірки укласти в банки. Огірковий розсіл з бочки вилити в каструлю, процідити і закип’ятити. Потім огірки залити киплячим розсолом.

Банки з огірками стерилізують в киплячій воді: 15 хвилин півлітрові, 20 – літрові. При стерилізації огірки можуть стати м’якішими, але до весни у них буде краща якість, ніж не у закритих.

Див. також: Секрети огірка

Залишити коментар