Категорії
Різне

Охолодження в боротьбі з паркінсонізмом

Хвороби Паркінсона і Альцгеймера – дегенеративні захворювання нервової системи. При хворобі Паркінсона в так званій чорній субстанції мозку відбувається накопичення складних біополімерів (білків), через що мозок в достатній кількості не виробляє гормон дофамін. При хворобі Альцгеймера накопичення тих же білків відбувається в гіпокампі мозку, і потім запускається той самий негативний процес.

Хвороба Паркінсона відноситься до дегенеративних захворювань екстрапірамідної моторної системи, проявляється тремтінням (тремором), ознаки хвороби Альцгеймера – порушення когнітивних функцій, труднощі з орієнтуванням в просторі, запам’ятовуванням і відтворенням інформації. За деякими даними хвороба Альцгеймера іноді проявлялась навіть у наших далеких предків. При цьому саме захворювання було описано лише на початку минулого століття і приблизно тоді ж почалися пошуки ліків. Звичайно, в цій сфері є значні успіхи, але повністю захистити або вилікувати організм від цього нейродегенеративного процесу, на жаль, не вдається до цих пір. Проте вчені не залишають спроб зробити це. Група дослідників з Університету Квінсленда почали випробування досить перспективного способу.

Згідно зі статистичними даними, хвороба Паркінсона є другим найбільш поширеним нейродегенеративним захворюванням у світі. Від нього щорічно страждає близько 10 мільйонів чоловік. Основний механізм розвитку захворювання – хронічне запалення нейронів головного мозку, що супроводжуються відкладенням білка, втратою контролю над руховою активністю та іншими ураженнями центральної нервової системи. Саме на процес запалення і вирішили звернути увагу доцент медичного факультету Трент Вудрофф і професор Метт Купер.

«Наша команда виявила, що невелика молекула MCC950 зупинила розвиток паркінсонізма у декількох тварин. Ми використовували це відкриття для розробки поліпшених препаратів нового типу і плануємо почати клінічні випробування до 2020 року».

Суть дії препарату в наступному: дослідники з’ясували, що у безлічі пацієнтів, які страждають від хвороби Альцгеймера, основним фактором розвитку є білковий комплекс NLRP3. Він не тільки викликає адгезію білка на запалених клітинах головного мозку, але і циркулює в крові. Але синтетична молекула MCC950 сприймає цей білок як мішень і блокує його.

Запальний процес пов’язаний з підвищенням місцевої температури і можна сказати, що молекула MCC950 як би «охолоджує мозок», що зупиняє розвиток запалення і дозволяє нейронам знову нормально функціонувати. В ході перших експериментів над лабораторними тваринами науковцям вдалося добитися значного відновлення рухової активності.

Залишити відповідь