Океани стали більш кислими

Океани стали більш кислими
Світовий океан

Дослідження, проведене вченими Кардіфського університету, показало, що при збереженні рівня викидів діоксиду вуглецю, рівень окислення океану досягне безпрецедентного рівня. Підкислення океану відбувається, коли CO2 з атмосфери поглинається морською водою, що призводить до підняття pH океанів.

Близько третини CO2, що виділяється при спалюванні вугілля, нафти і газу, розчиняється в океанах. З початку індустріальної ери океан поглинув близько 525 мільярдів тонн CO2, що приблизно еквівалентно 22 мільйонам тонн в день.

Надмірні викиди CO2 в океани серйозно загрожують життю морським мешканцям, оскільки раковини деяких тварин розчиняються в кислій морській воді.

У новому дослідженні, опублікованому в журналі Earth and Planetary Science Letters, вчені вирішили реконструювати рівень кислотності океану і атмосферного CO2 за останні 22 мільйони років. У цьому їм допомогли крихітні морські тварини, які колись жили біля поверхні океану. З’ясувалося, якщо ми продовжимо викидати CO2 в таких же темпах, як зараз, атмосферний склад цього газу в 2100 р. буде приблизно 930 частин на мільйон (сьогодні – 400 частин на мільйон).

Показник pH океанів буде менше 7,8 в 2100 (зараз 8,1). Це важливо, тому що шкала pH логарифмічна, і падіння навіть на 0,1 pH означає 25-відсоткове збільшення кислотності. Такого рівня атмосферного CO2 і кислотності не було з часів кліматичного оптимуму середини міоцену (14 мільйонів років тому), коли глобальна температура була вище сьогоднішньої на 3 градуси.

Професор Керрі Лір, співавтор дослідження, повідомляє наступне: «Поточний pH, ймовірно, нижче, ніж в будь-який час за останні 2 мільйони років. Розуміння того, що це означає для морських екосистем, вимагає довгострокових лабораторних і польових досліджень, а також додаткових спостережень літописі скам’янілостей».

Залишити коментар