Категорії
Різне

Океани стали більш кислими

Дослідження, проведене вченими Кардіфського університету, показало, що при збереженні рівня викидів діоксиду вуглецю, рівень окислення океану досягне безпрецедентного рівня. Підкислення океану відбувається, коли CO2 з атмосфери поглинається морською водою, що призводить до підняття pH океанів.

Близько третини CO2, що виділяється при спалюванні вугілля, нафти і газу, розчиняється в океанах. З початку індустріальної ери океан поглинув близько 525 мільярдів тонн CO2, що приблизно еквівалентно 22 мільйонам тонн в день.

Надмірні викиди CO2 в океани серйозно загрожують життю морським мешканцям, оскільки раковини деяких тварин розчиняються в кислій морській воді.

У новому дослідженні, опублікованому в журналі Earth and Planetary Science Letters, вчені вирішили реконструювати рівень кислотності океану і атмосферного CO2 за останні 22 мільйони років. У цьому їм допомогли крихітні морські тварини, які колись жили біля поверхні океану. З’ясувалося, якщо ми продовжимо викидати CO2 в таких же темпах, як зараз, атмосферний склад цього газу в 2100 р. буде приблизно 930 частин на мільйон (сьогодні – 400 частин на мільйон).

Показник pH океанів буде менше 7,8 в 2100 (зараз 8,1). Це важливо, тому що шкала pH логарифмічна, і падіння навіть на 0,1 pH означає 25-відсоткове збільшення кислотності. Такого рівня атмосферного CO2 і кислотності не було з часів кліматичного оптимуму середини міоцену (14 мільйонів років тому), коли глобальна температура була вище сьогоднішньої на 3 градуси.

Професор Керрі Лір, співавтор дослідження, повідомляє наступне: «Поточний pH, ймовірно, нижче, ніж в будь-який час за останні 2 мільйони років. Розуміння того, що це означає для морських екосистем, вимагає довгострокових лабораторних і польових досліджень, а також додаткових спостережень літописі скам’янілостей».

Залишити відповідь