Операція з використанням Google Glass

Операція з використанням Google Glass
Окуляри Google Glass

Окуляри Google Glass, незважаючи ні на що, поступово впроваджуються в різні галузі науки. Нещодавно бригада хірургів з Університету Алабами в Бірмінгемі здійснила першу операцію з використанням технології віртуальної реальності VIPAAR і окулярів Google Glass.

Операція з трансляцією зображення вже проводилася і раніше, але в останній операції крім Google Glass використовували технологію VIPAAR (Virtual Interactive Presence in Augmented Reality або «Віртуальна інтерактивна присутність в доповненій реальності»). VIPAAR – технологія, розроблена вченими з Бірмінгема, дозволяє в режимі реального часу проводити двосторонню інтерактивну конференцію, повідомляє CNews.

В операції брали участь два хірурги: Брент Понсе (Brent Ponce) і Фані Дантулурі (Phani Dantuluri). Але вся особливість полягала в тому, що перший хірург-ортопед безпосередньо проводив операцію, а другий доктор взаємодіяв з ним, сидячи в своєму офісі. Понсе за допомогою Google Glass транслював зображення своєму колезі, який завдяки VIPAAR міг бачити у себе на моніторі все, що відбувається в операційній. Крім того, доктор Дантулурі міг приймати віртуальну участь в операції – доктор Понсе бачив віртуальні руки на моніторі своїх окулярів. Завдяки такій технології можна віртуально допомагати своєму колезі, показуючи своїми руками що потрібно зробити, і відразу під час операції можна відобразити і обговорити свої подальші дії.

Після проведення інтерактивної операції доктор Понсе і доктор Дантулурі залишилися задоволені результатами інтерактивної взаємодії. Для подальшого масового впровадження необхідно провести коригування для більш точної настройки VIPAAR і Google Glass. За словами вчених, вже через кілька років технологія може стати повсюдною, і дистанційні консультації в медицині стануть звичними.

Як повідомляють розробники, технологією VIPAAR можна користуватися не тільки в медицині. Наприклад, її можуть застосовувати ремонтні служби для виправлення системи опалення в будинку або для підтримки процесу промислового виробництва і т. д.

Залишити коментар