Категорії
Міста, країни, люди

Оптимальні умови для COVID-19

Китайські вчені провели дослідження піків поширення коронавірусу в різних країнах і з’ясували, що оптимальною для передачі патогену є температура від 5 до 8,72 градуса з вологістю повітря від 35 до 50%. Отже, рання весна може сприяти поширенню інфекції COVID-19, що викликається вірусом SARS-CoV-2.

Вчені з університету Сунь Ятсена (Чжуншань) в своєму дослідженні доводять, що новий коронавірус краще передається в умовах температур від 5 ° C до 8,72 ° C і при вологості від 35 до 50%. Перш ніж зробити такий висновок, вони проаналізували піки захворюваності в період з 20 січня по 4 лютого 2020 року. На сьогодні в Китаї і ще 26 країнах було зареєстровано в цілому 24 139 підтверджених випадків захворювання. 68,01% пацієнтів були вихідцями з провінції Хубей. Вчені врахували інкубаційний період COVID-19, а також карантинні заходи, які поступово вводилися в різних містах.

Гіпотеза науковців полягала в тому, що різна температура могла б значно вплинути на передачу конденсату, в якому містяться коронавіруси. Також дослідники взяли до уваги, що подібні кореляції були знайдені і при попередніх заражених вірусами MERS і SARS.

Чи може COVID-19 стати хронічною хворобою? Фахівці вивчають випадки повторного зараження коронавірусом. Зокрема, лабораторний експеримент, проведений в 2011 році з SARS, довів, що цей патоген може зберігатися протягом п’яти днів на гладкій поверхні в навколишньому середовищі при температурі 22 ° C і вологості 40-50%. Як тільки температура піднімалася до 38 ° C, а вологість збільшувалася до 95%, штам втрачав свою активність.

В даному випадку було проведено статистичне дослідження, яке також показало, що новий коронавірус вибірковий. Як тільки температура досягала позначки 8,72 ° C, його активність відразу йшла на спад. А при 30 ° C його інфекційна швидкість дорівнювала нулю.

– Дійсно, такі відмінності між різними вірусами існують, і це пов’язано зі стійкістю оболонки, яка визначається їхніми генами, – пояснив pyководітeль Науково-освітнього центру геномних досліджень СФУ, професор Геттінгенського університету (Німеччина) Костянтин Крутовський. – Деякі віруси, наприклад віспи, дуже стійкі до висихання і можуть зберігатися багато місяців, а вірус гепатиту В вціліє навіть при короткочасному кип’ятінні, бо має дуже стійку оболонку.

В добре вентильованих приміщеннях, як відомо, менше рівень можливого ​​інфікування, а на вулиці взагалі величезні об’єми повітря, тому заразитися там набагато складніше.

Найменш стійкі патогени, що мають ліпопротеїдну оболонку, до яких відноситься і SARS-CoV-2 та всі інші вже відомі коронавіруси. Між ними багато спільного, і порівняльний генетичний аналіз повинен значно допомогти в їх вивченні та боротьбі з ними.

Потепління клімату. В умовах поступового потепління можна сподіватися, що активність розповсюдження «китайського патогену» буде спадати, що вже спостерігається в Китаї, влада якого оголосили про кінець епідемії.