Органічне спалювання діоксиду вуглецю

Близько 12% викидів діоксиду вуглецю в атмосферу, що пов’язані з транспортом, припадає на авіацію. Зменшення викидів вуглецю літаками виявилося дещо складним завданням. Фахівці з Великобританії і Саудівської Аравії розробили хімічний процес, названий методом органічного спалювання, для перетворення вуглекислого газу з повітря в паливо для реактивних двигунів.

Процес виробництва палива за новою технологією відбувається в герметичній камері на поверхні залізного каталізатора з додаванням калію і марганцю. В якості вихідних компонентів використовується діоксид вуглецю, водень і лимонна кислота.

Для протікання хімічних реакцій температура в камері підтримується на рівні 350 градусів за Цельсієм. В таких умовах від молекули вуглекислого газу відщеплюються атоми вуглецю і потім вони зв’язуються з воднем.

У підсумку утворюються вуглеводневі молекули, які після охолодження до нормальної температури утворюють рідке паливо, що можна використовувати в реактивних двигунах літаків. В ході цього процесу також утворюється вода, пропілен і етилен.

Використання такого палива в літаках є вуглецево-нейтральним, оскільки під час його спалювання виділяється в атмосферу така ж кількість вуглецю, яку було використано для його виготовлення. Дослідники стверджують, що винайдений процес споживає менше електрики і тому є більш економічним, ніж інші вуглецево-нейтральні технології.