Озеро Хільєр

Озеро Хільєр

Західна Австралія є домом для цілого ряду надзвичайних «рожевих озер». Рожеве озеро Хільєр (Hillier) знаходиться на острові Middle – найбільшому з островів, що входять до складу Recherche Archipelago біля берегів Есперанс.

Озеро Хільєр лежить в оточенні піщаних берегів і щільних лісів з чайних дерев (Paperbark) та евкаліптів, є довжиною біля 600 метрів, зверху нагадує тверду жувальну рожеву гумку. Тільки вузька смужка піщаних дюн, вкритих рослинністю, відділяє його від синього Південного океану.

Ніхто досі не може пояснити причину рожевого кольору води. Раніше вважали, що рожевий колір озеру надають водорості, але неодноразові проби води не підтвердили цього факту. Також існує припущення, що цим кольором озеро забарвлюють бактерії, які живуть в соляних корках і виділяють рожевий барвник. Але і сьогодні рожеве озеро Хільєр залишається загадкою.

Озеро Хільєр

Рожеве озеро острова Middle вперше згадується в 1802 році в дослідницьких журналах Метью Фліндерса (мореплавця і гідрографа з Британії). Фліндерс наткнувся на чудове озеро, коли для обстеження навколишньої води піднявся на високий пік острова Middle (тепер відомий як Фліндерс Пік).

Також про озеро Хільєр розповідали мисливці на тюленів і китобої, які мешкали на острові Middle з 1820 по 1840 роки.

На початку XX століття тут почали добувати сіль, але через шість років цю діяльність припинили. І тільки в 1950 році були проведені перші дослідження цього озера Хільєр.

Озеро Хільєр

Острів Middle і його рожеве озеро Хільєр розташовано в дикій природі. Єдиний спосіб подивитися на це озеро можливий з повітря. Також можна досліджувати острова і багатий тваринний світ архіпелагу Recherche в круїзі з міста Есперанс (Західна Австралія).

Озеро Хільєр було визначено BirdLife International в якості Ключової орнітологічної території (IBA), оскільки воно підтримує значне число вітчизняних і перелітних птахів. При сприятливих погодних умовах і у зв’язку з високою концентрацією водоростей у воді озеро набуває м’якого рожевого відтінку.

Озеро Хільєр

Для відмінної прогулянки в пошуках Рожевого озера Хільєр туристичні компанії пропонують чудові програми навколо міста Есперанс: катання на конях, на велосипеді, риболовлю, дайвінг, з травня по жовтень спостереження за китами, віндсерфінг, альпінізм, каякінг і тури 4WD приводу.

Музей міста Есперанс знайомить з місцевою історією першопроходців, з аварією корабля Sky Lab USA, шматки якого впали на землю в районі міста Есперанс в 1980 році, з артефактами аборигенів та антикваріатом.

Озеро Хільєр

В кінці місцевого причалу зробили штучний риф, який є хорошим місцем для риболовлі або прогулянки. Якщо виїхати з міста Есперанс на захід уздовж Twilight Beach Road (в минулому West Beach) можна потрапити на Пойнт Чепмена, Blue Haven Beach, пляж лосося, четвертий пляж та на пляж Twilight. Надовго запам’ятовується прогулянка вздовж м’яких білих пісків, де вітер «Esperance Doctor» до висоти понад 50 метрів підняв піщані дюни, і гранітних скель, з яких можна спостерігати за зміною кольорів океану від аквамарина біля берега до темно-синього біля островів Recherche Archipelago.

Есперанс – це також ворота до ряду парків: Cape Le Grand National Park, Stokes National Park та Cape Arid National Park.

Озеро Хільєр

Знаходиться Есперанс приблизно в 720 км на південний схід від міста Перт, на південному узбережжі Західної Австралії, це вісім годин їзди або дві години польоту.

Залишити коментар