Категорії
Міста, країни, люди

Панцир омара як прототип для 3D-друку бетону

Мільйони років еволюції зробили панцир омара високоефективною, міцною і легкою конструкцією. Вчені з університету RMIT в Мельбурні (Австралія) досліджували його будову, щоб розробити спеціальні об’ємні структури в бетоні для зведення споруд методом 3Д-друку.

Панцир омара як прототип для 3D-друку бетону
Будова панцира омара

Спеціальний принтер зводить будинки або виготовляє конструкційні елементи будівель шляхом нанесення шар за шаром пластичної цементної суміші. За допомогою сучасних адитивних технологій за добу можна надрукувати цілий будинок за за половину собівартості його традиційного аналога.

Запозичивши спіральні візерунки внутрішньої структури панцера у омарів, фахівці поліпшили довговічність і міцність готових конструкцій, змінивши алгоритм нанесення шарів бетону і ввівши в нього добавки з тонких сталевих волокон.

Цей винахід буде затребуваний авторами складних архітектурних проектів, так вважає Джонатан Тран, провідний дослідник кафедри структурованих матеріалів і дизайну RMIT University.

Нині розробка знаходиться ще на ранній стадії. Необхідні подальші дослідження, щоб перевірити, як вдосконалення цієї технології будівництва впливає на кінцеві вироби в більш широкому діапазоні параметрів.