Категорії
Різне

Паркет

Паркет (від фран. Parquet) – підлога зі струганих планок-клепок із натуральної деревини (переважно твердих порід), яку викладають у формі малюнку. Види паркету: штучний, набірний або мозаїчний, щитовий і паркетні дошки.

Штучний паркет виробляють з дерев твердих порід, має бути товщиною 16 мм, з хвойних порід – від 19 мм.

Паркет
Паркетна дошка (поперечний переріз)
Паркет
Паркетна дошка

Довжина паркетних планок становить 150 – 500 мм, ширина – 35 – 90 мм. Клепки штучного паркету бувають з пазами, з пазом і гребенем, з фальцем, з косою кромкою.

Паркет
Кріплення паркету до фанери на клей і на цвяхи

Довжина паркетної дошки знаходиться в межах від 1200 до 3000 мм. Для лицьового шару застосовують паркет завтовшки 6-8 мм залежно від породи дерева і шириною 20-45 мм.

Паркет
Схема укладки паркетної дошки

Деталі паркетних дощок склеюють водостійким синтетичним клеєм. Лицьову поверхню шліфують і покривають лаком.

Паркет
Укладання паркету на чорнову підлогу
Паркет
Укладання дошки «Черс» замковим з’єднанням – «плаваючий» метод.

Паркетні щити мають розміри 400×400 і 800×800 мм, роблять їх з рейок або деревостружкових плит. У крайках паркетних щитів також є пази для з’єднання планок.

Паркет
Укладка паркетних щитів

Для художнього паркету використовують цінні породи дерева, контрастні за кольором (вишня, дуб, горіх, сосна, клен та ін.), іноді і більш дорогі види деревини, з багатими фарбами червоного дерева, тропічні дерева, для сучасних підлог популярним також є бамбук.

Паркет
Паркетні щити

Існує два основних застосування паркету, це шпон (візерунок на меблях) і паркет для підлоги.

Частіше для паркету використовують геометричні візерунки: квадрати, трикутники, ромби. Найпопулярніший малюнок паркету – ялинка. Складання вигнутих і природних форм називається маркетрі.

Паркет
Маркетрі

В готичній Європі наприкінці XIII ст. в будинках вельможної знаті підлогу вистилали ретельно підібраними дощечками, з яких формували оригінальні орнаменти. Для цього застовували різні породи дерев. У Середньовіччі паркет стає обов’язковою частиною інтер’єру замків, палаців і житла світської знаті.

Паркет
Паркет 18 століття

Перший паркет настилали на вапняну основу, міжпаркетні шви замазували вапном зі смолою, по краях стін викладали дубові бордюри. Застосовували різьбу по древу, це послужило основою для розвитку художнього паркету.

Відомий паркет Версаля MENUISERIE (паркет з дерева), щоб замінити мармурову підлогу (мармурова підлога вимагала постійного миття, що сприяло псуванню балок під підлогою), було введено в 1684 р.

Паркет
Художній паркет (ромб)

Паркет у формі ромба в 1693 році було обрано шведським архітектором Daniel Cronström для Великого Тріанона (палац Людовика XIV поблизу Версаля).

Паркет
Паркет у формі ромба (Великий Тріанон, 1693 р.)

У XVIII ст. художній паркет стає особливо цінним. З’являються і удосконалюються нові методи укладання паркету. Освоюють нові сорти деревини, в цілому паркетоукладчики використовують уже понад п’ятдесят порід деревини.

Паркет
Художній паркет XVIII ст.

Майстри навчилися вистилати підлогу –«килим з дерева», гармоніювали її з розписом. Техніка укладання паркету складалася переважно у виготовленні наборів – щитів, які викладали на грати з міцних і добре висушених брусів. Цей історичний метод згодом і став технологією з виробництва та настилання паркету.

Паркет
Паркет XIX століття

У XIX ст. виготовлення паркету проводилося виключно вручну. Але велися активні роботи по обробці палаців, почали виникати перші паркетні промислові підприємства, цехи, спеціалізовані фабрики, які перейшли на масовий випуск паркету з найрізноманітніших порід дерев. Розвиток технологій змінили і обробку деревини і влаштування підлоги.

Натуральним паркетом прийнято вважати штучний паркет, масивну паркетну дошку, щитовий і набірний паркет.

Штучний паркет має незаперечні переваги перед іншими видами паркету: довгий термін експлуатації, можливість ремонту, можливість укладання орнаменту.

Паркет
Штучний паркет (дошка)
Паркет
Штучний паркет

Масивна паркетна дошка (дубовий антик). Від штучного паркету відрізняється лінійними розмірами планок, та тим, що масивну паркетну дошку не можливо укладати безліччю рисунків. Масивна паркетна дошка дорожче ніж штучний паркет, так як вимагає більшої кількості цільної деревини. До конструкції масивної дошки входить: гребінь (деталь для з’єднання), паз (виїмка на бічній і торцевій крайках), шар зносу і зовнішня поверхня шару зносу.

Паркет
Дубовий антік

В більшості випадків масивна дошка поставляється з V-подібною фаскою-зрізом на торцях дошки. Вона необхідна щоб приховати можливі перепади по висоті і по ширині дошки.

Паркет
Масивна паркетна дошка (дубовий антік)

Всі види натурального паркету мають певні недоліки: складні в укладанні, вимагають шліфування і лакування, чутливі до змін температури і вологості, мають високу вартість і велика витрату цінних порід дерев. Тому існують замінники натурального паркету: тришарова паркетна дошка і ламінат.

Тришарова паркетна дошка Esta Parket (горіх під лаком) складається з 3-х шарів натуральної деревини. Конструкція була винайдена ще в Стародавньому Римі. Волокна 3-х шарів лежать поперечно один одному, що збільшує стійкість до зміни вологості і температури.

Паркет
Тришарова паркетна дошка Esta Parket (горіх під лаком)

У європейських виробників лише верхній шар паркетної дошки складається з цінної породи дерева, нижні складаються з хвойних порід.

Паркет
ESTA PARKET (Естонія)

В Індонезії, для виготовлення паркетної дошки з гевеї, на 2-й і 3-й шар використовують деревину мербау або палісандри. Ширина і довжина паркетної дошки дозволяє виробляти різний дизайн.

Паркет
ESTA parket

Практично всі виробники вже на заводі покривають паркетну дошку захисним олійно-восковим або лаковим покриттям. Переваги тришарової паркетної дошки: використання натуральних матеріалів, невисока вартість, висока швидкість укладання, економія дорогих порід дерева, простота догляду.

Ламінований паркет (або ламінат білений дуб односмуговий). Ламінат імітує деревину, натуральний камінь або керамічну плитку.

Паркет
Ламінований паркет, дошка
Паркет
Ламінований паркет, що імітує керамічну плитку

Ламінат складається з 4-х шарів: меламінова або акрилова смола – верхній шар, другий шар – декоративний, основний шар ламінату з ДСП або ДВП високої щільності, нижній шар захищає від вологості. Товщина ламінату коливається в межах 7-11 мм залежить від технології виробництва і якості ламінату.

Художній паркет – штучний паркет, укладений складним орнаментом. Використовують різні породи дерев (дуб, ясен, клен, мербау та ін.). Укладання вимагає складної і тривалої ручної роботи. Дуже дорогий. Щоб автоматизувати виготовлення художнього паркету, використовують сучасні технології, наприклад, верстат Presix.

Модульний паркет поєднує в собі кілька фрагментів різноманітних форм і має мозаїчні композиції. Такий паркет виконують із різних порід дерева – кожна порода дерева повинна бути сумісною за кольором і фактурою і проявляти ідентичну поведінку на коливання температури, вологості і навантаження. Застосовують породи дерев змішаних лісів (береза, бук, дуб, клен, ясен), а також дерев, що ростуть в тропіках (бамбук, венге, мербау, червоне дерево).

Паркет
Модульний паркет

Паркетну підлогу часто викладають в спальнях і передпокоях, на відміну від плитки, вона тепліше під ногами. Але паркетна підлога мало вбирає звуки, що може викликати проблеми в багатомісному житлі.

Паркет
Паркетну підлогу треба чистити щіткою

Паркетну підлогу треба чистити щіткою або, коли це необхідно, витирати. Вертикальний пилосос може подряпати верхній шар поверхні паркету. При правильному використанні паркетна підлога практично не вимагає технічного ремонту, але іноді паркетні блоки розклеюються і їх треба повторно заклеїти.

В промисловому будівницві паркет в основному виготовляють у вигляді обрізної дошки з фрезерованими профілем для сполучання з суміжними дошками. Таке виробництво найбільш економне і ефективне. Останнім часом виробляють більш природні форми паркетного профілю.

Наприклад, виробляють паркет у вигляді малюнка долевого перерізу стовбура дерева. Природній вигляд такої форми паркету вимагає великої кількості сировини. Ламелі таких форм паркету скануються за допомогою комп’ютера і чітко відповідають формам сусідніх пластинок. Цей метод, хоча і забезпечує природний вигляд дизайну, але таке підлогове покриття дуже дороге і не досяжне для середнього споживача.

Інженерами розроблено метод «ESTAparket», який полягає в подрібненні сировини в кількостях відповідних до зумовлених форм. Спочатку вибирають форми таким чином, щоб вони відповідали формам сусідніх дошок, щоб забезпечити нескінченну поверхню покриття. Цей метод створює унікальну природну естетику для застосування у великомасштабному виробництві з помірною собівартістю.

Паркет
Паркетна підлога в Бостоні Селтікс Організації NBA (NationalBasketballAssociation)

Найвідоміша оригінальна паркетна підлога в Бостоні Селтікс Організації NBA (NationalBasketballAssociation). Підлогу з будинку Селтікс «Бостон Arena», збудовану у 1946 р., було перенесено в Бостон Гарден в 1952 р. і використовували там, поки команда не переїхала до FleetCenter в 1995 р. (в даний час відома як TD Garden). Підлога залишилася недоторканою і після знесення Бостон Гарден, її продали на сувеніри в 1999 році.

Паркет
Паркетна підлога Меджик

Подібний паркет розроблено для підлоги в Орландо Меджик, Міннесота, Денвер Наггетс і Нью-Джерсі Нетс.

На сьогодні відома шведська компанія Tarkett (заснована 1886 р.) – один із світових лідерів в області виробництва високоякісної паркетної дошки, диктує моду на інновації у виробництві підлогового покриття.

Представництва компанії розміщено на всіх континентах і відкрито більш ніж у 60 країнах. Паркет Tarkett характеризується високими технічними показниками. Компанія пропонує колекцію Сінтерос: на вибір величезний асортимент моделей, кольорів і різних імітацій натуральних порід.

Паркет
Паркет Tarkett

Шведські фахівці Tarkett пильно стежать за побажаннями і відгуками клієнтів, на основі яких вигадують нові моделі паркетної дошки. Вся продукція компанії Tarkett вироблена тільки з екологічно чистих матеріалів, гарантована довговічність і якість. Tarkett надійне паркетне покриття за привабливою ціною, прикрасить собою будь-який інтер’єр.

Ще один шведський виробник паркетної дошки Kahrs – головний конкурент Tarkett. Досвід понад 150 років у поєднанні з сучасними інноваціями і технологіями дозволяє компанії Kahrs боротися за лідерство у світовому рейтингу.

Паркет
Паркетна дошка Kahrs

Паркетна дошка Kahrs з багатим асортиментом представлена в п’яти різних колекціях. Kahrs пропонує багатошаровий паркет, захищений від перепадів клімату, з відмінними технічними характеристиками і з додатковими захисними властивостями. Підлогове покриття виробляється безпосередньо на території Швеції в маленькому містечку Нібро.

Паркет Kahrs припаде до смаку любителям скандинавського стилю. Європейська якість, конкурентні ціни, багата колекція і багато іншого дозволяють оцінити продукцію компанії на найвищому рівні. Паркет Kahrs – чудовий вибір для любителів природної краси, найкращим чином внесе затишок на довгі роки.

Паркет
Паркет Upofloor (Фінляндія, Карелія)

Наступна компанія, що займається виробництвом підлогового покриття високої якості, з Фінляндії Карелія – Upofloor з девізом «паркетні підлоги, що приносять задоволення». Це одна із провідних компаній, що має підприємства в Карелії. Всі новинки, колекції, інноваційні технології швидко стають доступними для покупців.

Паркет
Паркетна підлога Upofloor (Фінляндія, Карелія)

Upofloor пропонує різноманітність моделей, забарвлень, європейські стандарти якості. Бренд Карелія Upofloor пропонує 148 декорів від класики до ексклюзивних видів паркетної дошки.

Паркетна дошка Upofloor (Фінляндія) користується високим попитом. Дарує затишок з гарним видом і надійністю. Створити інтер’єр своєї мрії дозволить величезний вибір моделей.

Паркетну дошку Boen названо на честь водоспаду Боен. У далекому 1641 р. на півдні Норвегії поблизу міста Крістіансанн почали свою роботу дві лісопильні, що розташовувалися на річці Топдалс біля водоспаду Боен. Сьогодні норвезька компанія Boen являє собою сучасне виробництво підлогових натуральних покриттів високої якості.

Паркет
Паркетна дошка Boen

Паркетна дошка з Норвегії гарантує відмінні технічні характеристики, довговічність, надійність та естетичність. У компанії два основних види колекцій орієнтованих на житловий і спортивний тип приміщень.

У будь-якому випадку ви знайдете потрібну вам модель і зможете надати своєму інтер’єру небачену раніше красу. Паркетна дошка Boen – екологічно чистий продукт, вироблений за сучасними та інноваційними технологіями.

Паркет
Екологічно чиста паркетна дошка Boen

Баварська компанія Haro з міста Розенхайм має 140 річний досвід у виробництві підлогового покриття. Розпочинала німецька компанія з невеликого сімейного підприємства і розрослася до світового рівня. У 1886 р. Франц Пауль Хамбергер заснував компанію Haro. На сьогодні має п’яте покоління професійних майстрів у деревообробці. Німецька якість служить для покупців гарантом якості та надійності.

Найвищий рівень інновацій роблять паркетну дошку від Haro недосяжною для багатьох конкурентів у світі. Компанія пропонує чотири основні колекції різних моделей (класичних, натуральних та ексклюзивних). Паркетна дошка Haro з Німеччини – еталон якості, надійності і довговічності.

Паркет
Дошка Magnum

Ще одна популярна компанія з виробництва паркетної дошки Magnum (Чехія). Колекції Magnum Чехії представлені широким вибором моделей різних забарвлень і високої якості. Чеський паркет Magnum можна рекомендувати широкому колу покупців.

Паркетна дошка Magnum для цінителів якості, привабливого вигляду за доступною ціною. Чеський паркет впишеться в будь-яке житлове або офісне приміщення.

Паркет
Паркетна дошка Magnum, Чехія

Залишити відповідь