Патир

Сучасний патир для городян
Патир узбецький

Патир тандирний,
Патир сучасний для містян.

Патир – найбільш характерний для узбецького столу вид коржів, який готують зі здобного дріжджового тіста, і зазвичай випікають в тандирі. Але для містян існує рецепт сучасного патира, який можна випікати в духовці.

Патир тандирний

Складові для приготування патира тандирного:
– 1 кг борошна,
– 2 склянки молока,
– 150 г курдючного сала,
– 40 г дріжджів,
– 2 ч. ложки солі.

Приготування патира тандирного. В двох склянках теплого молока розвести 40 г дріжджів і посолити. В отриманий розчин додати третину борошна, 150 г курдючного сала і замісити тісто. Тепер поступово в заміс частинами підсипають залишки борошна і вимішують тісто. Коли тісто починає відставати від рук, борошна більше не підсипають.

Тандирний патир роблять великих розмірів (по діаметру більше супової тарілки) і випікають зазвичай тільки в тандирі, причому тримають там довше, ніж інші види коржів з дріжджового тіста, для чого для помірного прогрівання страви вугілля в тандирі збирають в середині гіркою і густо посипають золою. Для тандирних патирів тісто після замісу і вистоювання ріжуть на шматки по 300-500 г, з яких розкочують коржі товщиною 1 см в середині, 2-3 см по краях. Продавлену середню частину патира обов’язково наколоти чекічем (спеціальна наколка) або виделкою.

Патир
Патир тандирний

Патир сучасний для містян

Складові для приготування патира сучасного для містян:
– 1 кг борошна,
– 1,5-2 склянки соняшникової олії,
– 40-50 г дріжджів,
– 1-0,75 склянки сухого молока,
– 2 ч. ложки солі.

Приготування патира для містян. Патир для містян невеликих розмірів (менше чайного блюдечка) можна випікати на змащеному олією листі в духовці, причому також на помірному вогні, але тільки попередньо треба гарненько нагріти духовку.

Особливо добре вдаються в духовці патири сучасного варіанта. В таке тісто кладуть більше дріжджів, ніж в тандирний патир – до 50 г.

Для патирів, що випікаються в духовці, тісто приблизно ділять на шматки вагою 70-125. Патир для містян вдвічі тонше тандирного. Для отримання характерної форми борошняний виріб можна продавити в середині товкачем або тильною стороною склянки. Продавлену частину тіста обов’язково наколоти виделкою або спеціальною наколкою (чекічем). Заготовлені коржі витримують під серветкою 15-20 хвилин, після чого випікають. У духовці випічка патирів триває приблизно 20 хвилин.

Залишити коментар