Категорії
Природа Тварини

Павліноочка Атлас

Павліноочка Атлас (Attacus atlas) займає одне з перших місць у рейтингу самих великих метеликів. Найбільшого представника цього виду знайдено на індонезійському острові Ява – 26,2 см.

Цей вид метеликів зустрічається у В’єтнамі, Індії, Індонезії, Китаї, Малайзії, Пакистані, на Філіппінах і у Новій Гвінеї.

Найбільший метелик в світі вражає красою своїх відтінків, яскраво червоними, жовтими, рожевими та коричневими кольорами. На крилах метелика атласу природа намалювала прозорі трикутні «віконця». Передні крила метеликів павліноочки мають досить химерний вигнутий край, що зовні нагадує зміїну голову. Саме цим метелик павлиноочка відлякує комахоїдних тварин і саме за цю особливість атласів в Гонконзі прозвали метеликом «голови змії».

Ще одна особливість метелика павлиноочки – у нього атрофован рот. Метелик живе всього 1-2 тижні і за цей час нічим не харчується, а переробляє всі жирові запаси, які були накопичені у стані гусениці. Гусінь метелика в довжину біля 10 сантиметрів, світло-зеленого кольору з великими блакитними відростками, які покриті восковим білим нальотом-пудрою. Харчується гусінь павліноочки листям чагарників і дерев.

Павліноочки атласи ведуть нічний спосіб життя. Найбільш активні вони в сутінковий час – рано вранці та пізно ввечері, за що і отримали іншу назву «князь пітьми».

Павліноочка Атлас
Метелик Атлас, черевце метелика
Павліноочка Атлас
Самець і самиця метелика Павліноочки

Самиці павліноочки за розміром більші ніж самці.  Самець і самиця павліноочки відразу після виходу з лялечки готові до розмноження. Павліноочки надзвичайно терплячі. Життя самиці атласів досить нетривале, вона вмирає одразу після того, як відкладе потомство. Не зважаючи на це, самиця атласів може протягом кількох годин нерухомо на одному місці чекати самця. У період спарювання самець метелика павліноочки відчуває самицю на відстані кількох кілометрів. Протягом кількох годин відбувається безперервний процес спарювання метеликів атласів. Саме процес розмноження є сенсом життя найбільшого метелика в світі.

Павліноочка Атлас
Самець Attacus atlas, вусики – антенки
Павліноочка Атлас
Павліноочка Атлас, мателик «Князь пітьми»
Павліноочка Атлас
Павліноочка Атлас (Attacus atlas)
Павліноочка Атлас
Мохнаті лапки метелика
Павліноочка Атлас
Метелик Князь пітьми
Павліноочка Атлас
Метелик Голова змії
Гусінь Павліноочки
Гусінь Павліноочки
Кокон метелика Павліноочки
Кокон метелика Павліноочки

Павліноочка атлас – корисний метелик. В Індії його розводять на спеціальних фермах для виробництва фагарового шовку (такий шовк ціниться своєю міцністю і довговічністю), на Тайвані порожні кокони павліноочки використовують для виробництва гаманців.

Вусики метелика Павліноочки Атласу
Вусики метелика Павліноочки Атласу

Залишити відповідь