Категорії
Природа Тварини

Хрестовик-прибулець

Хрестовик-прибулець (Araneus praesignis) схожий на прибульця з інших світів. Цей хрестовик з сімейства павуків-кругопрядів мешкає в австралійському штаті Квінсленд. Павук-прибулець дійсно заслуговує того, щоб придивитися до нього уважніше.

Головогруди і ноги цього павука мають однотонне світло-зелене забарвлення.

А ось велике біле черевце більше схоже на голову прибульця, пронизану червоними кровоносними судинами з двома великими антрацитно-чорними «очима», розташованими позаду.

Хрестовик-прибулець
Самиця Araneus praesignis

Насправді ж, ці виразні «очі» – не що інше, як елемент камуфляжу. Вони ніби дивляться на хижака, який підкрадається ззаду, настійно даючи йому пораду триматися подалі від їхнього власника.

Хрестовик Araneus praesignis дуже любить комфорт і не лінується докласти для цього деяких зусиль. Вибравши соковитий зелений лист, він згортає його в трубочку і обвиває шовковою ниткою.

Хрестовик-прибулець
Самець Araneus praesignis

Так з’являється невеликий затишний і безпечний кокон-сховище, в якому павук-прибулець проводить весь світлий час доби.

Хрестовик-прибулець
Кокон павука-прибульця

З настанням ночі цей працьовитий павук-прибулець недалеко від свого житла сплітає звичайну павутину, в яку ловить комарів, мух та інших, не менш смачних, комах.

Хрестовик-прибулець
Кладка павука Araneus praesignis

До всіх своїх занять павук-прибулець підходить з розумом. Наприклад, хрестовик Araneus praesignis для будівництва пастки вибирає нічний час: вночі більшість хижаків сплять, і павук-прибулець може спокійно займатися своєю справою.

Хрестовик-прибулець
Павутиння павука Araneus praesignis

Для плетіння павутини хрестовик Araneus praesignis абсолютно не потребує освітлення: у цьому звичному для нього процесі павук-прибулець повністю покладається на свій дотик.

Хрестовик-прибулець
Прибулець павук-хрестовик

Якщо в мисливські тенета потрапляє занадто велика здобич, Araneus praesignis розриває павутину і приступає до будівництва нової, яка буде точною копією попередньої пастки.

Хрестовик-прибулець
Павук-прибулець

Фото: Robert Whyte

Залишити відповідь