Категорії
Природа

Пейніт – знаменитий Червоний Діамант

Пейніт – один з рідкісних представників органічних мінералів. Перший примірник цього дивного мінералу був виявлений в 1956 році в долині рубінів в Бірмі британським мінералогом Артуром Пейном, на честь якого і назвали мінерал.

Пейніт – мінерал з класу боратів. Хімічний аналіз показав, що до складу цього мінералу входить бор, алюміній, кальцій, кисень, а також у незначній кількості хром і ванадій. Завдяки вкрапленням заліза колір пейніту помаранчево-червоний, але зустрічаються і більш темні представники цього мінералу, до коричнево-червоного.

Відливає мінерал скляним блиском. Кристали пейніту мають гексагональну форму і до кінця 2004 тільки два з них були ограновані. Видобувається мінерал в основному в Могока (Бірма). Протягом довгих років відомо було всього три маленьких кристали пейніту. До 2005 року кристалів пейніту налічувалося менше 25, хоча недавно в Бірмі було розкопано більше матеріалу.

Пейніт - знаменитий Червоний Діамант
Пейніт – кристал неймовірної краси відрізняється підвищеною міцністю і має унікальні властивості.

Кращі мінерали, зберігаються в приватних колекціях, а решту розібрано між Британським музеєм природознавства, Gemological Institute of America, Каліфорнійським інститутом технології та GRS Науково-дослідною лабораторією дорогоцінного каменю в Люцерні, Швейцарія.

Найбільш раритетним каменем є знаменитий Червоний Діамант, відомий як «Червоний Щит», важить він 5.11 каратів. Більш широкі дослідження в Могока (Бірма) дозволили ідентифікувати кілька нових родовищ пейніту, дослідження яких додало кілька тисяч нових екземплярів. Велика частина з них темні, непрозорі, неповні кристали. Незначну кількість знайдених прозорих кристалів було збережено, але більша частина з них ограновані.

Кристал оптично-одновісний. Кольори плеохроїзму змінюються від рубіново-червоного для світлових коливань, паралельних оптичній осі, до коричнево-оранжевого для коливань, орієнтованих перпендикулярно їй. Щільність дорівнює 4,01 г / см3. Твердість – 7,9 – 8,0. Мінерал хімічностійкий. Ці властивості роблять можливим використовувати пейніт в якості ювелірного матеріалу.

У народній медицині існує думка, що рубіново-червоний пейніт має здатність впливати на кровообіг, нормалізувати діяльність залоз внутрішньої секреції, активізувати роботу щитоподібної залози. Вважають, що цей камінь здатний лікувати інфекційні захворювання. Червоні мінерали можуть значно полегшити протікання таких захворювань, як віспа, кір, рожа, вовчак.

Літотерапевти припускають, що пейніти з помаранчевим відтінком здатні сприятливо впливати на органи травлення. Браслет з помаранчевого каміння сприяє омолодженню шкіри рук, намиста із пейніту служить профілактичним засобом від простудних захворювань, пов’язаних з переохолодженням.

Вважають, що цей камінь може впливати на людину як позитивно, так і негативно. Кажуть, що оберіг з пейніту, підвішений на вікно, збереже домівку від стихійних лих, попадання блискавки, пожеж і злодійства. Такий оберіг діє за умови, що вікно виходить на схід.

Пейніт – камінь вогненних знаків зодіаку, талісман веселих людей, яким приносить успіх. Талісманом може бути невеликий шматочок необробленого мінералу. Він вимагає сонячної підзарядки, тому щодня камінь потрібно підставляти під промені вранішнього сонця. Сонце заходу послаблює сили талісману.

Як рідкісний мінерал пейніт занесено до книги рекордів Гіннеса. На даний момент відомо лише 18 каменів ювелірної якості. Ще 330 штук вважаються досить цікавими для ювелірного виробництва. Найбільшим є тільки один пейніт, його вага 2,54 карата.

Залишити відповідь