Скляний перехід Тауерського мосту

Скляний перехід Тауерського мосту було розбито пляшкою з-під пива
Скляний перехід (Тауерський міст, Лондон)

Розвідний міст Tower Bridge перетинає Темзу (Великобританія). Він знаходиться близько Лондонського Тауера, від якого і отримав свою назву і став знаковим символом Лондона. Скляний перехід між вежами Тауерського мосту, який було відкрито два тижні тому і тепер розбито пляшкою з-під пива, коштував громадянам понад 1 млн фунтів.

Захисний шар скла в новому Західному пішохідному переході був пошкоджений в п’ятницю, коли у одного з працівників кейтерингової компанії з таці впала порожня пляшка. В результаті падіння пляшки скляна підлога тріснула. Після інциденту працівники, щоб не допустити поширення осколків, оточили територію і накрили зруйновану частину килимом.

За словами директора Тауерського моста Кріса Ірлі, було розбито тільки захисний шар.

Скляна підлога переходу побудована в пішохідних галереях, що з’єднують башти моста на висоті 42,5 м, довжиною вона 11 м і в ширину 1,8 м. Ця підлога складається з 4-х шарів скла з захисним верхнім шаром. Захисний шар підлоги встановлено таким чином, що його можна замінити. Це була перша серйозна модернізація Тауерського мосту з 1982 року.

Скляний перехід Тауерського мосту було розбито пляшкою з-під пива
Скляний перехід. Тауерський міст (Лондон, Великобританія)

Крім тротуарів по краю проїжджої частини, в середній частині мосту сконструйовано пішохідні галереї. Така конструкція надає можливість пішоходам рухатися по скляному переходу навіть під час розводу крил прольоту моста.

До галереї потрапити можна по сходах, що розташовані всередині веж, які з 1982 року використовуються як оглядовий майданчик. Найближчі станції метрополітену London Tower Hill на лінії кола та окружної: London Bridge і Bermondsey, і найближча станція – Docklands Light Railway (башта шлюзу).

Тауерський міст – один з п’яти лондонських мостів, які підтримує Bridge House Estates (благодійний фонд під контролем City of London Corporation). Тепер це лише один з мостів тресту, непід’єднаних до банку Southwark Лондон Сіті (північний в Tower Hamlets вже обрушився).

Скляний перехід Тауерського мосту було розбито пляшкою з-під пива
Тауерський міст. Розведення мосту

Будівництво підйомного і підвісного Тауерського мосту в Лондоні почалося ще в 1887 році і зайняло вісім років, по 1894-й. В будівництві приймали участь п’ять основних підрядників: сер John Jackson (фонди), барон Armstrong (гідравліка), William Webster, сер H.H. Bartlett, сер William Arrol і Co і 432 будівельники.

Скляний перехід Тауерського мосту було розбито пляшкою з-під пива
Тріщини скляного переходу

E.W. Crutwell був інженером з будівництва. Два масивних пірса, що містять більше 70 000 тонн бетону, були занурені в русло для підтримування споруди.

Для зведення основи для веж і проходів було витрачено понад 11 000 тонн сталі. Щоб захистити основні сталеві конструкції і надати мосту приємного зовнішнього вигляду, їх було оброблено корнуольським гранітом і портлендським каменем.

Джонс помер в 1887 році, тому після його смерті проект на себе перебрав Джордж Д. Стівенсон.

Стівенсон, щоб зробити міст більш значним орієнтиром і створити з’єднання архітектури моста з сусідньою вежею Лондона, замінив оригінальний цегляний фасад Джонса багатою вікторіанською готикою. Загальна вартість будівництва склала £ 1184000, що на 2014 рік еквівалентно 118 млн фунтам стерлінгів.

Скляний перехід Тауерського мосту було розбито пляшкою з-під пива
Скляний перехід Тауерського мосту було розбито пляшкою з-під пива

За проектом Горація Джонса Тауерський міст є довжиною 244 м. Поставлено його на основи з двох 65-метрових веж, які пов’язані між собою на верхньому рівні за допомогою двох горизонтальних проходів. Довжину основного прольоту в 61 м між баштами розділено на два крила.

Рухливі ферми моста (вагою понад 1000 тонн кожна) врівноважені для мінімізації сили, що дозволяє розводити міст за п’ять хвилин. Крила розкриваються на кут до 83 °. У рух проліт моста приводила гідравлічна система «W. G. Armstrong Mitchell» з робочим тиском 50 бар. Воду подавали двома паровими машинами загальною потужністю 360 кінських сил. В 1974 році до масляної гідравліки приєднали електричний привід. Два бічні прольоти довжиною 82 метри є підвісками мосту.

Скляний перехід Тауерського мосту було розбито пляшкою з-під пива
Тауерський міст. Розведені ферми елементів мосту крупним планом

Оригінальний механізм приводився в дію під тиском води, що зберігалася в декількох гідравлічних акумуляторах (система була розроблена і встановлена Hamilton Owen Rende під час роботи сера W. G. Armstrong Mitchell and Company of Newcastle upon Tyne).

Воду під тиском 5,2 МПа качають двома 270 кіловатними стаціонарними паровими двигунами, регулювання сили насоса відбувається за рахунок поршня у хвостовому стрижні. Акумулятори містять пристрій пам’яті з довільним доступом. Вся гідравлічна система разом з газовою системою освітлення була встановлена William Sugg and Co Ltd., відомими газовими інженерами Westminster. Спочатку було газове освітлення в ліхтарях з горілками відкритого полум’я, але потім освітлення оновлено до більш пізньої системи лампи накалювання.

У 1974 році оригінальний механізм був значною мірою замінений новою електрогідравлічною системою приводу, розробленою BHA Cromwell House. Єдиними компонентами вихідної системи як і раніше у використанні є кінцеві шестерні, які залучають стійки, встановлені на рухливій фермі моста. Вони приводяться в дію сучасними гідравлічними двигунами, використовуючи в якості гідравлічної рідини олію, а не воду.

Деякі з оригінальних гідравлічних машин були збережені, хоча більше вже не використовуються. Вони відкриті для публіки і формують основу музейних експонатів, які розташовано в старих машинних відділеннях на південній стороні моста. Музей включає парові двигуни, два яких з акумуляторами і один з гідравлічним двигуном, що рухав ферми моста, а також інші відповідні артефакти.

Скляний перехід Тауерського мосту було розбито пляшкою з-під пива
Тауерський міст. Один з перших парових двигунів

Під час Другої світової війни, в 1942 році, для запобігання ушкодження двигунів було встановлено третій двигун з потужністю 150 кінських сил – горизонтальний крос-з’єднанний двигун, побудований за методом Vickers Armstrong Ltd. в Elswick (Ньюкаслі апон-Тайн). Цей двигун був оснащений маховиком діаметром 2,7 м і вагою 9 тонн, регулювався він до швидкості 30 обертів за хвилину. Коли в 1974 році інша частина системи була модернізована, цей двигун став зайвим. Його передали в дар Музею парових машин в окрузі Forncett промислової Корпорації лондонського Сіті.

Скляний перехід Тауерського мосту було розбито пляшкою з-під пива
Тауерський міст. Перекритий рух під час розведення елементів мосту

Для управління річним трафіком через міст, було використано кілька різних правил і сигналів. В денний час рух регулювався червоним сигналом семафора, встановленого на невеликих будиночках управління на обох кінцях причалів мосту.

Вночі використовували кольорові вогні на обох причалах: два червоних вогні показували, що міст закритий, і два зелених, що міст відкритий. У туманну погоду лунав гонг. Судно, що проходило через міст, повинно було теж відражати сигнали: в день високо, щоб можна було бачити, встановлювали чорну кулю діаметром 0,61 м; вночі – два червоних вогні в тому ж положенні. В туманну погоду сигнали подавали повторними вибухами від парового свистка корабля. Якщо чорна куля була відсторонена від середини кожного проходу (або червоне світло в нічний час), це показувало, що міст не може бути відкрито. Ці сигнали повторювали на відстані 910 м вниз за течією, на пірсі Черешневий сад, де човни, які потребують пройти через міст, повинні були підняти для попередження свої сигнали, вогні і у разі необхідності звуки.

Скляний перехід Тауерського мосту було розбито пляшкою з-під пива
Скляний перехід Тауерського мосту

Рухливі ферми моста зводили на кут, достатній для проходження судна під мостом, за винятком судна з монархом на борту, для якого ферми моста відкривали повністю незалежно від розміру судна. Деякі з механізмів управління для сигнального обладнання були збережені і можуть працювати ще сьогодні в музеї моста.

Хоча міст – це, безсумнівно, пам’ятка, професійні коментатори початку 20-го століття були занадто критичні до його естетики. «Він являє собою порок помітності і химерності з фальсифікацією реальних фактів структури»,- пише H. H. Statham. Frank Brangwyn заявив, що «більш абсурдної структури ніж Тауерський міст, ще ніколи не було кинуто через стратегічну річку». Але для телевізійного документального фільму BBC 2002 історик архітектури Dan Cruickshank з ряду найкращих британських будівель чомусь обрав Тауерський міст.

Скляний перехід Тауерського мосту було розбито пляшкою з-під пива
Тауерський міст. Схема мосту

Тауерський міст часто помилково приймають за Лондонський міст, який є наступним мостом вгору за течією. Популярна міська легенда свідчить, що в 1968 Роберт McCulloch, покупець старого Лондонського мосту, який пізніше відправив його в Лейк-Хавасу-Сіті (штат Аризона), вважав, що фактично купив Баштовий міст. Це було розвінчано Іваном Лукіним (Ivan Luckin), постачальником моста.

Скляний перехід Тауерського мосту було розбито пляшкою з-під пива
Скляний перехід

Тауерський міст знаходиться на Лондонській внутрішній кільцевій дорозі. На східному кордоні Лондона – зони платного в’їзду. Понад 40 000 чоловік (автомобілісти, велосипедисти і пішоходи) кожен день користуються мостом через Темзу.

Для підтримки цілісності структури Корпорація лондонського Сіті наклала обмеження швидкості (32 км за годину) і 18 тонн – межа ваги для транспортних засобів. Система камер вимірює швидкість руху, працює система розпізнавання номерних знаків для фіксованих штрафів за прискорення швидкості. Друга система контролює інші параметри транспортного засобу. Використовуються індукційні петлі і п’єзоелектричні датчики для вимірювання ваги, висоти шасі над рівнем землі і кількості осей кожного транспортного засобу.

Скляний перехід Тауерського мосту було розбито пляшкою з-під пива
Тауерський міст вночі

На сьогодні рухливі ферми моста піднімаються біля 1000 разів за рік. Річний трафік тепер набагато знижений, але він як і раніше має пріоритет над дорожнім рухом. Тепер, щоб рухатися цим маршрутом, не потрібно за 24 години до відкриття надсилати прохання-повідомлення. Графік роботи опублікований заздалегідь на сайті моста.

Скляний перехід Тауерського мосту було розбито пляшкою з-під пива
Тауерський міст. Вигляд з південного берега

Комп’ютерна система для управління підйомом і опусканням рухливих ферм моста дистанційно була встановлена в 2000 році. Вона виявилася ненадійною, в результаті чого міст застрягав на відкритих або закритих позиціях по кілька разів. Протягом 2005 року були замінені датчики системи.

Скляний перехід Тауерського мосту було розбито пляшкою з-під пива
Тауерський міст, вигляд згори

Пішохідні проходи між вежами, які раніше мали погану репутацію через прихисток для повій і кишенькових злодіїв і були закриті в 1910 році, знову були відкриті у 1982 році як частина виставки Тауерського мосту. У вежах-близнюках розміщено дисплей, проходи високого рівня і двигуни вікторіанської епохи. Виставка стягує плату за вхід. Демонструють фільми, фотографії на інтерактивних дисплеях, щоб пояснити, чому і як Тауерський міст був побудований. Відвідувачі можуть отримати доступ до оригінального парового двигуна, який колись підводив рухливі ферми моста. Тепер він знаходиться в будівлі поряд з південним краєм моста.

У квітні 2008 року було оголошено, що протягом 4-х років будуть проводитися реставраційні роботи вартістю 4 млн фунтів стерлінгів. Робота включала зачищення від фарби до металу і перефарбовування в синій і білий колір. Кожну секцію, щоб не викликати забруднення навколишнього середовища і для запобігання попадання старої фарби в Темзу, обкутували лісами і пластиковою плівкою.

Скляний перехід Тауерського мосту було розбито пляшкою з-під пива
Тауерський міст

Починаючи з середини 2008 року для зведення до мінімуму перекриття руху, підрядники працювали на чверті моста. Реконструкція алеї інтер’єру була завершена в середині 2009 року. В проходах встановили універсально нову систему освітлення, розроблену Оленою Ширліз (Eleni Shiarlis). Новою системою передбачені функції атмосферного освітлення за допомогою RGB LED luminares, які приховані в надбудові моста і зафіксовані без необхідності свердління отворів.

Скляний перехід Тауерського мосту було розбито пляшкою з-під пива
Олімпіада 2012, Тауерський міст

Ремонт чотирьох підвісних ланцюгів в системі арт-покриття, під час якого застосовується до шести різних шарів фарб, був завершений в березні 2010.

Тауерський міст показували в рекламі літніх Олімпійських ігор 2012, що проходили в Лондоні. Олімпійські кільця для мосту коштували £259 817 і важили 13 тонн, розмір їх – 25 на 11,5 метрів. Під час святкування 9 червня 2012 гелікоптер Agusta Westland AW-139 (G-Olym) перелетів три рази через Тауерський міст. Після Олімпіади кільця з Тауерського моста були зняті і замінені емблемою Параолімпійських ігор 2012.

Скляний перехід Тауерського мосту було розбито пляшкою з-під пива
Тауерський міст. Вигляд з Тауера

Залишити коментар