Категорії
Міста, країни, люди

Перехрестя без світлофорів

Фахівці з Массачусетського технологічного інституту запропонували створювати для майбутніх безпілотних автомобілів перехрестя без звичних світлофорів. На думку інженерів лабораторії Senseable City, в найближчому майбутньому вбудовані системи контролю руху дозволять уникнути появи заторів на перехрестях.

Перехрестя без світлофорів
Концепція безсвітлофорного перехрестя

Лабораторія Senseable City була заснована в 2004 році в складі факультету міських досліджень і планування Массачусетського технологічного інституту (MIT). Інженери лабораторії працюють над використанням комп’ютерних технологій, що дозволяють передбачити розвиток міст майбутнього.

Ідея безсвітлофорного перехрестя заснована на автономних автомобілях з системами обміну даними типу «автомобіль-автомобіль» (v2v) і «автомобіль-інфраструктура» (v2i), які будуть отримувати інформацію з вбудованих датчиків в будівлях на перехресті. Аналізуючи швидкість руху і особливості інфраструктури, алгоритм буде передавати автомобілям команди по уповільненню або прискоренню руху.

Перша робоча модель представлена ​​на виставці в Парижі. Відвідувачам пропонується самостійно регулювати автоматизовану систему, змінюючи щільність потоків і випускаючи на дорогу віртуальних пішоходів, які заважають рухові.

Про терміни появи перших подібних перехресть не повідомляється, але за оцінками фахівців вже через чотири роки на дорогах США буде пересуватися 250 млн. автівок з вбудованою системою «автомобіль-інфраструктура» (v2i).

Перехрестя без світлофорів
Безсвітлофорні перехрестя, схема руху

Система Light Traffic, що регулюватиме транспортний потік безпілотних автомобілів, автоматично буде контролювати рух транспортних засобів таким чином, щоб всі вони змогли проїхати шлях з максимальною швидкістю і без зупинки.

Система Light Traffic буде використовувати дані з датчиків, встановлених в кожній машині для того, щоб автомобілі рухалися на безпечній відстані.

Кожному транспортному засобу буде виділятися певний часовий слот для повороту або перетину перехрестя. Швидкість автомобіля автоматично підлаштується для того, щоб проїхати перехрестя без зупинки.

Залишити відповідь