Перший електричний пікап США

Перший електричний пікап США
R1T - електромобіль для пригод

Мічиганський стартап Rivian Automotive, заснований вихідцем Массачусетського технологічного інституту Робертом Джозефом Скерінджем в 2009 році, в автосалоні в Лос-Анджелесі представив перший електричний пікап R1T.

Автомобіль отримав повний привід, чотири електродвигуни – по одному на кожне колесо, що дає йому до 764 кінських сил. Новинка здатна розганятися до сотні км за годину всього за 3 секунди. Максимальна швидкість – 201 кілометр за годину.

Перший електричний пікап США
Електромобіль R1T
Перший електричний пікап США
Кабіна Rivian R1T
Перший електричний пікап США
Rivian_R1T5, зарядний пристрій

Запас ходу нового електричного пікапа варіюється від 370 до 640 кілометрів – залежить від обраної комплектації. Покупцеві будуть пропонуватися варіанти з батареєю на 105, 135 і 180 кіловат-годин. Для прикладу, седан Tesla Model 3 в максимальній комплектації здатний на одному заряді батареї подолати відстань близько 500 кілометрів.

Розробники свій 5,5-метровий R1T називають «електричним автомобілем для пригод». І для підтвердження цього статусу у нього є все необхідне:
– дорожній просвіт електричного пікапа становить 360 міліметрів, глибина подоланого броду – один метр;
– кути в’їзду і з’їзду складають 34 і 30 градусів відповідно, кут рампи – 26 градусів;
– для захисту батарей, розташованих під днищем автомобіля, останній посилено вуглепластиком і кевларом (пара-арамідне волокно, яке випускається фірмою DuPont);
– також R1T оснащений адаптивною пневмопідвіскою, цифровою панеллю приладів та інформаційно-розважальною системою з сенсорним дисплеєм.

Перший електричний пікап США
Наскрізний багажний відсік пікапа Rivian
Перший електричний пікап США
Додатковий багажник Rivian_R1T
Перший електричний пікап США
Багажник Rivian_R1T3

Унікальною дизайнерською особливістю пікапа Rivian є наскрізний багажний відсік об’ємом 350 літрів. Він розташований між кабіною і вантажною платформою. Додатковий багажник знаходиться там, де зазвичай розташований двигун – під капотом. Його об’єм трохи скромніше – 330 літрів. Вантажопідйомність R1T становить 800 кілограмів. Крім цього, пікап здатний буксирувати причіп масою до 3500 кілограмів.

Виробництво R1T буде здійснюватися на колишньому заводі Mitsubishi Motors в місті Нормал в штаті Іллінойс. Rivian в минулому році викупила його за 16 мільйонів доларів. Потужність виробничої лінії становить близько 350 000 автомобілів за рік, проте плани Rivian дещо скромніші. Компанія збирається до 2025-2026 року налагодити випуск 50-60 тисяч автомобілів за рік.

У серійне виробництво Rivian R1T надійде в 2020 році. Базова версія електричного пікапа обійдеться покупцеві в 61 500 доларів.

Залишити коментар