Категорії
Різне

Перший в світі гоночний електролітак

Сьогодні сфера створення електролітаків розвивається навіть швидше, ніж ми могли собі уявити. Буквально пару днів назад повідомлялось, що британська корпорація EasyJet планує вийти на ринок в 2030 році. Але ось стало відомо, що інша компанія з Туманного Альбіону хоче створити перший в світі гоночний електролітак. Причому зробити це вона обіцяє набагато раніше своїх колег – вже через 2 роки.

Відразу треба відзначити, що в створенні першого гоночного електролітака беруть участь досить серйозні організації – Air Race E (аналог змагання Formula E, але від світу авіагонок) і Ноттінгемський Університет.

Така швидка робота над проектом стала можлива завдяки тому, що інженерам не доведеться розробляти літак «з нуля». Буде потрібно лише провести, якщо так можна висловитися, «електрифікацію» вже наявної моделі з двигуном на традиційному паливі. За основу взяли один з літаків, який брав участь в змаганнях Air Race 1 (або Formula One Air Racing). Це вид спорту, в якому використовуються невеликі літаки, здатні розвинути швидкість до 200 миль за годину. Приблизно таких показників хочуть досягти розробники проекту.

Експерти Ноттінгемського університету беруть участь в проекті не просто так. Вони зацікавлені не стільки в створенні першого гоночного електролітака, як в найшвидшому розвитку електроавіаціі.

«Цей проект дозволить створити нові технології, які можна буде застосувати при побудові більш потужних електромоторів для літальних апаратів. Для Air Race E ми розробимо акумуляторну батарею, електромотор з повітряним гвинтом і систему управління повітряним судном».

Що ж стосується самих змагань, перші змагання Air Race E повинні відбутися в 2020 році і зараз організатори зайняті підготовкою до цього заходу. В даний момент крім технічного регламенту розробляються також загальні правила проведення заходу і заходів по забезпеченню безпеки.

Залишити відповідь