Підліток знайшов покинуте місто майя

15-річний канадський школяр Вільям Гадор вивчав супутникові фотографії і астрономічні карти майя, щоб визначити місцезнаходження їхнього міста, повідомляє видання Daily Mail.

Народ майя жив в Мексиці близько 1700 років тому. Вони вважали, що небесні тіла впливають на всі сфери їхнього життя. Вільям захотів зрозуміти, чому саме майя будували свої міста далеко від річок і в неприступних горах. Не знайшовши відповіді на землі, він вирішив подивитися на зірки, яким поклонявся цей народ, пише видання.

Підліток проаналізував 23 сузір’я і виявив, що 142 зірки відповідають розташуванню 177 містам цього народу. З’ясувалося, що найяскравіші зірки збігаються з найбільшими містами. Отже, майя будували свої міста по контурах сузір’їв, вирішив школяр.

Під 23-м сузір’ям, що складається з трьох зірок, хлопчик виявив два міста і припустив, що повинно бути і третє. Юний дослідник вивчив супутникові знімки Канадського космічного агентства і Google Earth, щоб знайти в густих джунглях щось, що нагадує своїми обрисами будівлі. І знайшов.

«На фотографіях видно занадто прямі для природного походження лінії. І це дозволяє припустити, що під ними щось є», – повідомив Даніель де Ліль, представник канадського космічного агентства «The Independent».

Арманд Ла Рок, професор з університету Нью-Брансвік, вважає, що лінії – це вулиці, що ведуть на площу, на якій може стояти піраміда.

«Квадрат не є природною формою, це фігура рукотворна», – заявив він. За його словами, в місті може бути 30 будівель і вражаюча за розмірами піраміда. Якщо це так, то знайдене місто буде одним з 5 найбільших відомих археологам міст майя, що існували з 300 до 700 років н.е.

Даніель де Ліль також оцінив унікальність методу Вільяма. «До нього ніхто не здогадувався, що можна так просто використовувати супутникові знімки в пошуках загублених міст під густою рослинністю», – заявив він.

Арманд Ла Рок впевнений, що метод Гадора зможе допомогти археологам відшукати й інші загублені міста цивілізації майя.

Вільям Гадор назвав знайдене на півострові Юкатан місто K’aak Чи – «Паща Вогню». Він дуже хотів сам знайти його, але поки що ніхто не зголосився організувати туди експедицію.

Залишити відповідь