Категорії
Міста, країни, люди

Піраміди. Хто зробив це і навіщо?

Піраміди. Точно датувати будівництво цих монументів неможливо. Не існує і підтверджень, чи дійсно піраміди були побудовані єгиптянами, а не дісталися їм від когось у спадок. Можна тільки відштовхуватися від віку органічних останків, знайдених неподалік. Також не було знайдено жодного запису про зведення цих споруд, деякі з котрих люди не здатні збудувати і сьогодні. Тому час від часу і виникає питання: чи дійсно ці люди будували ці монументи? І звідки взялися знання для зведення цих сейсмостійких споруд?

Тільки з винаходом динаміту, використовуючи його в якості симуляції підземних поштовхів, люди досягли разючих досягнень в будівництві. Але як древні єгиптяни обходилися в той час? І як тепер можна досліджувати піраміди, якщо на них вже повиростали дерева (SHEN-HSI SITE, SHOT BY HARTWG HAUSDORF, CHINA, 1994)?

Піраміди. Хто зробив це і навіщо?
Піраміда, Китай

Ось що може відбутися в плині років, і хто впізнає в цьому пагорбі піраміду? (TEOTIHUACAN SITE, SUN PYRAMID, 1880).

Піраміди. Хто зробив це і навіщо?
Піраміда Сонця, Теотіуакан
Піраміди. Хто зробив це і навіщо?
Піраміда Японії

Монумент YONAGUNI SITE, OFF THE OKINAWA COAST, JAPAN (вирізки в скелі).

Піраміди. Хто зробив це і навіщо?
Червона піраміда

Люди рідко звертають увагу на дива архітектури. Найзагадковіші місця на планеті не досліджуються належним чином. Але наука не буде наукою, якщо не буде розглядати альтернативні гіпотези.

Сьогодні дослідження тривають неподалік від Гізи, біля підніжжя Червоної піраміди, яку приписують Снофру – батьку Хеопса (RED PYRAMID OF SNEFRU, DAHCHOUR SITE, JUNE 2005). Гіза – центральна точка Землі. З’ясувалося, що острів Пасхи, Андський Канделябр, пустеля Наска, Куско, Saksay-Waman, Ollantaytambo, Мачу-Пікчу і Гіза знаходяться на одній лінії. І Тіо-Тіо-Кан, Шин-Сі і Гіза теж вирівняні.

Пірамідіон – камінь пірамідальної форми на вершина піраміди. Його було знайдено німецьким єгиптологом Райнером Штадельманом в 1993. Розмір пірамідіону біля основи 157 см і рівно один метр у висоту. Дивно, що висота склала рівно один метр.

Піраміди. Хто зробив це і навіщо?
Пірамідіон

В 2008 році дослідники помітили, що були змінені не тільки форми, а й розміри пірамідіону, що набагато важливіше, бо цей об’єкт має ключове значення в розумінні ролі комплексу пірамід у Гізі.

Піраміди. Хто зробив це і навіщо?

Єгиптологія часто звинувачує альтернативних дослідників у відсутності джерел, але з’ясувалося, що єгиптологи не змогли уточнити дещо про джерело їхніх знань. Існує суперечність між 22 і 24 роками н.е., відображена близько 20 століть тому римським істориком Плінієм Старшим (Gaius Plinius Secundus). Вже тоді існували сумніви відносно того, чи дійсно єгиптяни були будівельниками пірамід. Скільки ж текстів залишилося? Тільки один – Геродота. Єгиптологія повністю довіряє текстам Геродота. Але наскільки його версія заслуговує довіри?

В 1859 р. англієць Джон Тейлор поділив половину периметра квадрату основи на висоту і отримав число π. Але будівельники того часу не повинні були знати числа π. Одні побачили в цьому Божу волю, інші вважали це збігом. Але ніхто не наважився подумати, що будівельники могли й знати це число.

Піраміди. Хто зробив це і навіщо?
Піраміда і число π

Чому саме ці виміри? Тому що половина периметра – це найбільший видимий оку горизонтальний вимір, а висота – найбільший вертикальний вимір. У Великій піраміді немає випадковостей, це підтверджує гармонія структури.

Видима висота h поділена на два (1/2 h) дає вершину середньої камери, якщо ділити її на три (1/3 h) – стеля верхньої камери, на чотири (1/4 h) – вершина шеврону середньої кімнати, на п’ять (1/5 h) – підлога нижньої камери, а на сім (1/7 h) – підлога середньої камери.

Піраміди. Хто зробив це і навіщо?
Висота піраміди

Якщо найбільшу видиму поверхню (якщо дивитися зверху, це сума площ бокових чотирьох трикутників) ділити на саму невидиму поверхню (площа квадрата основи піраміди), то вийде число φ – так зване «золоте число». Це число унікальне в нескінченній множині чисел, єдине для вирішення цих рівнянь:
– золоте число плюс один дорівнює квадрату «золотого числа»: (Ф+1 = Ф²),
– золоте число мінус один дорівнює числу зворотному від золотого числа (ф-1 = 1/ф).

Піраміди. Хто зробив це і навіщо?
Рівняння золотого числа

Це загадкове золоте число φ присутнє і в астрономічних обчисленнях, і в натуральних кутах мінералів, і в овочах і тваринах, і навіть, як показав Леонардо да Вінчі, хоча багато хто з цим не згоден, воно є також і в людині, і в мистецтві, і є частиною нашого повсякденного життя, хоча ми цього і не помічаємо. Математики припускають, що золоте число є константою у Всесвіті, але воно дуже часто зустрічається і у Великій піраміді: поділивши половину периметра квадрату основи на загальну висоту, отримаємо квадрат «золотого числа».

Піраміди. Хто зробив це і навіщо?

Тобто, якщо поділити половину периметра квадрата основи на висоту, виходить число π, а якщо поділити ці ж півпериметра квадрата основи піраміди на повну висоту, виходить число φ.

Розміри Великої піраміди: сторона основи – 440 кубітів, висота – 280 кубітів. Це королівський кубіт, що був офіційною одиницею виміру будівельників. Якщо припустити, що число π затесалося в піраміду випадково, з двома постійними числами π і φ така ймовірність стає меншою.

Розміри Великої піраміди
Розміри Великої піраміди

Якщо з розмірами піраміди не існує суперечностей, то існують різні погляди з приводу величини кубіта. Немає інформації звідки узявся кубіт і яка його справжня величина. Тому експерти вирахували його з розмірів піраміди і встановили його точне значення лише в 1925 році – 0,5236 м. Величина кубіта була уточнена до десятої міліметра.

Пізніше шановні експерти підтвердили цю величину. Французький єгиптолог Lauer і грецький А. Antoniadi отримали значення в 0,5235 м. Інженер Kerisel, який став надалі єгиптологом, отримав значення 0,5236 м. Значення королівського кубіта з точністю можна виміряти у верхній камері, оскільки вона була виконана з міцного граніту.

Піраміди. Хто зробив це і навіщо?
Вимірювання камери піраміди

За розмірами кімнат в піраміді Хеопса можна порахувати, що значення розміру кубіта складало 52 см 3 мм та 6 /10 мм.

Піраміди. Хто зробив це і навіщо?
Інструменти з дерева і каменю

Цікаво, що в офіційній науці є серйозні розбіжності з цього приводу. В результаті досліджень знайдено давні вимірювальні інструменти, зроблені з дерева або каменю. Значення цих вимірювальних інструментів більшою мірою варіюється в межах між 52 і 53 см. Вважають, що небезпечно використовувати ці мінливі дані, щоб робити висновок про ірраціональні числа.

Піраміди. Хто зробив це і навіщо?
Вимірювальні інструменти Єгипту

Серед усіх питань можна виділити два: навіщо таке точне значення кубіта для спорудження будівлі з довжиною сторони 230 м і висотою 146 м? і яким чином з такою точністю можна було скласти настільки важкі камені?

Але археологи не знаходили інструментів для виявлення точності. Тобто у стародавніх будівельників не було можливостей перевірити точність, тому що у них не було належних інструментів.

Піраміди. Хто зробив це і навіщо?

Як і у випадку зі статуями з Луксора, симетрію яких можна виявити тільки за наявності сучасних технологій, точність полягала у виборі значень кубіта, яких з математичних причин багато хто не помічав.

Піраміди. Хто зробив це і навіщо?

Якщо накреслити коло діаметром в одиницю, периметр кола або його довжина буде дорівнювати числу π = 3,1416, розділивши це число на 6 виходить число разюче близьке до величини кубіта 0,5236 м. Те що зображено в зеленому кольорі представляє квадрат «золотого числа» (2,618) – структурне значення для Великої піраміди. Вважають, що саме так була обрана величина кубіта.

Піраміди. Хто зробив це і навіщо?

У чому полягає унікальність форми Великої піраміди? Основа піраміди – квадрат (змінюючи висоту точки перетину діагоналей основи, можна побудувати піраміду з квадратною базою).

Для побудови Великої піраміди потрібне було коло, довжина якого дорівнювала б периметру квадрата основи, а центр знаходився на перетині діагоналей квадрата основи. Якщо половину цього кола переломити перпендикулярно до площини основи, то вийде точна висота Великої піраміди, яка дорівнює радіусу цього кола. Тільки користуючись такою складною схемою можна було знайти число π і «золоте число».

Висновок:
– якщо найбільший видимий горизонтальний вимір (1,57+1,57) м поділити на видиму верхню висоту (1 м), отримаємо число π,
– якщо видиму поверхню (суму площ 4 бічних трикутників) поділити на невидиму поверхню (площу квадрата основи) отримаємо «золоте число», тобто число Фібоначчі,
– поділивши половину периметра основи на загальну висоту піраміди (верхню над основою і висоту нижньої камери) отримаємо квадрат «золотого числа» і т.д. Це випадковість? Ні, бо вимір загальної висоти, поділеної на напівпериметр основи, пов’язано з «золотим числом» також пов’язано з розмірами верхньої камери.

Розміри і відношення верхньої частини піраміди, верхньої камери і загальної висоти всіляко «заграють» з числом π і з «золотим числом». І виглядає це як навмисне рішення.

Саме тому вчені стверджують, що число π і «золоте число» постійно зустрічаються в конструкції піраміди. Кожна деталь, яку бачимо, була задумана проектувальниками і виконана будівельниками. Тут немає місця випадковостям. Найбільш дивує й те, що найвищу точність у проекті в його реалізації змогли помітити тільки з застосуванням точного сучасного обладнання.

Див. далі: 8 основних етапів будівництва Піраміди Хеопса

Вражаючі гліфи

Залишити відповідь