Плам-пудинг (Англія)

Плам-пудинг (Англія)
Різдвяний англійський пудинг

Плам-пудинг – традиційна різдвяна страва британської кухні, готується на водяній бані за кілька тижнів до свята і подається в перший день Різдва. Перед подачею на святковий стіл плам-пудинг підігрівається, просочується алкогольним напоєм і фламбірується за столом.

Плам-пудинг готують з навколониркового яловичого жиру. Десерт чорносмородинового кольору з додаванням подрібнених яблук, родзинок, цукатів. Різдвяний англійський пудинг зазвичай подають в комбінації з вершковим кремом з бренді або з рідким заварним кремом з яєць і молока.

Складові для плам-пудингу:
– жир яловичий – 100 г,
– борошно пшеничне – 100 г,
– яблука антонівки – 200 г,
– родзинки без кісточок – 300 г,
– цукати – 100 г,
– ванільний цукор – 10 г,
– булка черства – 200 г,
– варення з чорної смородини – 100 г,
– цукор – 200 г,
– яйця – 4 шт.,
– ром – 150 мл.

Приготування плам-пудингу. Яловичий жир, відокремлений від плівки, порубати ножем на дошці, посипаючи його борошном, щоб жир нагадував крупинки. Отримані крупинки з жиру скласти в миску, додати родзинки, нарізані дрібними кубиками яблука і цукати (зацукровані і просушені апельсинові і лимонні кірки), ванілін.

Черству булку з обрізаними кірками покласти в друшляк і розтерти в крихту, яку з’єднати з підготовленим жиром.

у страву покласти варення з чорної смородини і цукор, влити 100 мл рому, яйця. Все добре розмішати.

Велику серветку змастити маслом, покласти в друшляк і викласти на неї масу для пудингу. Кінці серветки зав’язати вузлом, а в вузол протягнути палицю і опустити пудинг в каструлю з киплячою водою, поклавши палицю на стінки каструлі. У міру википання води додавати окріп і стежити, щоб пудинг був весь час покритий киплячою водою і не торкався дна каструлі.

Варять плам-пудинг довго – 1 кг пудингу вариться 1,5 години, не менше.

Готовий пудинг викласти на блюдо, вилити на нього залишки рому. Ром запалити і палаючий пудинг подати на стіл.

Залишити коментар