Категорії
Міста, країни, люди

Пластир з мікроголками для діагностики

Фахівці з Вашингтонського університету в Сент Луїсі створили пластир з мікроголками, що після наклеювання на шкіру вловлює потрібні клініцистам біомаркери, про що повідомляє Science Daily.

Новинка дешева і проста у використанні як для лікаря, так і для самого пацієнта. Застосування такого пластиру може бути альтернативою відвідуванню лікарні для здачі аналізів крові.

Мікроголки проникають в шкіру менше ніж на півміліметра і навіть не торкаються сенсорних нервів, що робить застосування такої технології зовсім безболісною.

Пластир з мікроголками для діагностики
Епідерміс – зовнішній шар шкіри, що лежить безпосередньо над власне шкірою.

Принцип пошуку специфічних біомаркерів для діагностики таких як антитіла, гормони або маркери захворювань схожий на метод, що застосовується в широко поширеному імунофлуоресцентному аналізі. Відмінність полягає лише в тому, що матеріалом для діагностики з використанням нового методу є дермальна інтерстиціальна рідина, що оточує клітини шкіри (ISF). Мікроголки захоплюють досліджувані біомаркери прямо з міжклітинного середовища.

ISF – це багате джерело біомолекул, щільно наповнене всім, від нейромедіаторів до клітинних відходів. Але для аналізу біомаркерів в ISF звичайним методом необхідно вилучення ISF зі шкіри. Цей метод є складним, і зазвичай кількість ISF, яку потрібно отримати, недостатньо для аналізу, що стало головною перешкодою для розробки технології біосенсору на основі мікроголок.

Новий метод передбачає безпосереднє захоплення біомаркера в ISF без необхідності витягувати інтерстиціальну рідину зі шкіри. Для виявлення таких малих кількостей речовини, яких вдається отримати за допомогою високотехнологічного пластиру, вчені розробили спеціальні молекули, названі ними плазмонним флюором (plasmonic-fluors). Плазмонний флюор підсилює флуоресцентне світіння в 1400 разів і в багато разів збільшує чутливість реактиву до шуканого маркера. Винахід має величезні перспективи в області експрес-діагностики, моніторингу здоров’я та біологічних досліджень.

Джерело