Подих пустелі

Подих пустелі

«Подих пустелі» (Desert Breath) – архітектурна споруда у східній частині пустелі Сахари, на кордоні з Червоним морем. Для побудови і точної установки споруди Desert Breath місце було обране біля міста Ель-Гун між пагорбами єгипетської пустелі (27° 22 хвилина 52 секунда північної широти – 33° 38 хвилина східної довжини).

Подих пустелі

Land-art проект Desert Breath становить собою дві концентричні спіралі, обриси яких позначено правильними конусами.

Одна спіраль складається з 89 конусоподібних заглиблень, діаметр і висота яких поступово збільшуються в міру віддалення від центру.

Подих пустелі

Інша – з 89 конусоподібних пагорбів, які теж рівномірно збільшуються. У місці з’єднання спіралей збудовано конусоподібний басейн.

У центрі басейну знаходиться центральний конус, в якому зроблено W-образний надріз – «союз позитива і негатива».

Подих пустелі

Якщо басейн заповнено водою, то в центрі на рівні горизонту утворюється крихітний острів.

«Дихання пустелі» (Desert Breath) будували два роки. За цей час переміщено вісім тисяч кубічних метрів піску.

Архітектурна споруда була спроектована групою художників D.A.ST – назва походить від перших літер імен спеціалістів-жінок, котрі розробляли проект: Даная Стратоу – скульптор, Олександра Стратоу – промисловий проектувальник, Стелла Костантінідіс – архітектор. D.A.ST. було створено в 1995 році.

Подих пустелі

«Дихання пустелі» вдало розташовано між морем і тілом гір в точці, де неосяжність моря зустрічається з неосяжністю пустелі. Розробили і реалізували land-art-проект на площі приблизно в 100 тисяч квадратних метрів.

Land-art-проект розглядають з двох різних ракурсів: зверху в якості візуального образу і з землі – рух по спіральній траєкторії.

Подих пустелі

Будівництво «Дихання пустелі» закінчено 7 березня 1997 році – день закінчення будівництва, за думкою авторів, є початковою точкою відліку наступної стадії ерозії, яка повинна призвести до повного зникнення арт-проекту.

Але «Дихання пустелі» (Desert Breath) вже існує 17 років і залишається незмінним.

Як тече пісок, коли перевертаєте пісочний годинник, так само і пісок в конусі відновлюється вітром і іншими елементами навколишнього середовища.

Залишити коментар