Категорії
Кухня країн світу Українська кухня

Полендвиця (солонина)

Полендвиця (солонина) – це сиров’ялене свиняче філе у вигляді ковбаси. Полендвиця – кулінарна страва української, польської і білоруської кухні.

Інгредієнти для полендвиці:
– свинина – 1,2 кг,
– кам’яна сіль крупна, без добавок на зразок йоду та фтору,
– перець чорний – 1 ч. л. (горошок),
– коріандр – 1 ч. л. зерен,
– кмин – 1 ч. л.,
– часник – 2 зубчики.

Приготування полендвиці. Для полендвиці ліпше вибрати нежирну свинину, вирізку або карбонад. Якщо любите з жировим прошарком, то підійде і шийна частина, корейка. Всі ці шматки м’яса мають довгасту форму.

Карбонад або корейку потрібно розрізати уздовж всієї довжини навпіл, тому як ці шматки м’яса іноді досить товсті і на їх сушку піде набагато більше часу, і поки серединка в товстому шматку пов’ялиться, то краї занадто всохнуть.

Спеції – на ваш вибір – тут треба керуватися тільки своїми смаковими уподобаннями.

Кам’яна сіль – крупна, без добавок на зразок йоду та фтору.

З обраних шматків м’яса найкраще зрізати зайвий жир, сухожилля і плівочки, якщо вони є. Потім вимити, трохи обсушити і покласти в якусь глибоку ємність.

Не шкодуючи, з усіх боків натираємо м’ясо сіллю. Прикриваємо харчовою плівкою і ставимо в холодильник на 36 годин. Через 12 годин м’ясо треба буде перевернути. За цей час сіль витягне з м’яса досить багато рідини і її треба буде вилити.

М’ясо від надлишків вологи добре просушити рушником і натерти обраними спеціями. Найкраще спеції перед самим застосуванням змішати і трохи перетерти разом.

Натерте м’ясо обгорнути марлею в кілька шарів і перев’язати дуже туго ниткою, надаючи страві округлої форми. Ну а далі повісити в вертикальному положенні на 10-14 днів при температурі до 18 градусів в сухому, провітрюваному приміщенні, якщо немає горища, то кухня підійде майже ідеально. При більш високій температурі полендвиця приготується швидше, можливо через тиждень.

Зберігати полендвицю треба в холодильнику, загорнутою в ту ж марлю.

Подавайте полендвицю тонко порізаними скибочками зі свіжим хлібом.

Полендвиця (солонина)

Полендвиця (солонина)

Полендвиця (солонина)

Полендвиця (солонина)

Залишити відповідь