Пончо

Пончо

Пончо (Poncha) або Панч (індіанська назва напою) – традиційний алкогольний напій з острова Мадейра. Панч означає «п’ять», тобто зроблений з п’яти інгредієнтів: алкоголю, цукру, лимону, води, чаю або спецій. Англійська назва цього напою пунш. 

Мадейра (від порт. madeira – «деревина») – автономний регіон Португалії, розташований на архіпелазі в північній частині Атлантичного океану, біля 1000 км на північний захід від Португалії і 500 км на захід від африканського узбережжя.

Мадейра входить до ЄС в якості особливої віддаленої території. Архіпелаг складається з 2-х населених островів (Мадейра і Порту-Санту) і з 2-х дрібних ненаселених (Десерташ, Селваженш), які служать притулком морським птахам. Португальці Мадейру відкрили між 1418 і 1420 роками.

Острів Мадейра – найбільший серед островів архіпелагу, площа – 741 км ², довжина – 57 км, ширина – 22 км, а загальна довжина узбережжя – 150 км. Зі сходу на захід вздовж острова простягається центральний гірський ланцюг висотою до 1220 м, з якої розходяться до узбережжя багато глибоких ущелин.

Під час колонізації в Мадейру завезли тростинний цукор. Острів став головним виробником і постачальником білого золота. Цукор Мадейри став відомий у всій Європі. З 1425 р. на Мадейрі починається виробництво не тільки цукру, а й патоки, «вогненної води», агуарденте.

Агуарденте де Кана або тростинний «бренді», вироблений на основі білого рому ( ром з соку цукрової тростини), з додаванням меду, цукру, лимонної кірки і різних фруктових соків. Відповідно до рецепту Poncha традиційно використовують лимонний сік.

Мед є головним інгредієнтом і традиційного медового пирога «Боло де Мель». Його готують з тростинного меду, пшеничного борошна, рослинної олії, цукру, гвоздики і сухофруктів. Згідно з традицією, медовий пиріг «Боло де Мель» ламають руками, але ніколи не ділять ножем.

Всі інгредієнти перемішуються змішувачем, який називається mexelote або caralhinho (схожий на півня), це такий тип мадлера – спеціального барного інструмента для кайпірінья — бразильський алкогольний коктейль із кашаси, лайму, льоду та необробленого тростинного цукру, засновано на виробництві Poncha.

Говорять, що Poncha лікує застуду, тому її рекомендують людям з тимовими симптомами нежитю і кашлю.

Безліч торговців обмінювали різні товари (м’ясо, сіль, оливкову олію, інструменти, одяг, глину, залізо) на цукор. Іноді, наприклад, у Фландрії цукор обмінювали на унікальні предмети мистецтва: картину «Вівтар Кафедрального Собору Се», на фламандську колекцію, які ще й досі можна знайти в музеї священного мистецтва.

У 1500 році острів Мадейра був найбільшим експортером цукру в світі, але до кінця століття цукрова продукція знизилася в результаті надвиробництва. Через зараження очерету багато плантацій викосили.

Залишити коментар