Категорії
Кухня країн світу Румунська кухня

Пончики з варенням (Румунія)

Пончики з варенням по-румунськи готують з дріжджового тіста і смажать в розпеченій олії.

Складові для пончиків з варенням по-румунськи:
– борошна – 500 г (борошно попередньо просіяти),
– молоко – стільки, скільки візьме тісто,
– цукор – 50 г,
– масло вершкове – 50 г,
– жовтки – 4 г,
– дріжджі – 25 г,
– молоко для опари – 50 мл,
– сіль – 1 щіпка,
– ванілін,
– повидло – 200 г.

Приготування пончиків з варенням по-румунськи. В теплому молоці розвести дріжджі і додати трохи борошна (40-60 грамів), щоб тісто нагадувало негусту сметану. Дати опарі підійти.

Жовтки розтерти із сіллю, потім із цукром і додати опару. Місити тісто, потрохи додаючи борошно і тепле молоко, поки не піде вся норма борошна. Молоко вливати стільки, скільки візьме тісто. Тісто має бути не дуже густим.

Коли тісто почне відставати від рук, потроху додавати тепле розтоплене вершкове масло і продовжувати місити, доки не з’являться бульбашки.

Поставити тісто для пончиків в тепле місце та дати тісту підійти.

Коли тісто підійде, знову замісити. Потім викласти на посипаний борошном стіл, розділити на дві частини і розкотити в пласт товщиною в 1 см.

На половині пласта намітити формою або склянкою круги діаметром 5-6 см і на кожен покласти по кілька ягід з варення або повидло. З другої половини пласта вирізати такі ж самі круги, прикрити ними начинку, придавити, щоб кружальця добре приклеїлися. Потім цією ж формочкою або склянкою вирізати пончики, викласти їх на посипаний борошном рушник, прикрити і поставити в тепле місце, щоб підійшли.

З другим пластом тіста вчинити так само.

У великій каструлі розігріти жир (краще рослинну олію навпіл з жиром) і опускати туди пончики верхньою стороною вниз, потім повернути їх, щоб вони підрум’янилися і з іншого боку.

Коли пончики підрум’яняться, викласти їх на сито, щоб стекли, і посипати цукровою пудрою, змішаною з ваніллю.

Порада: щоб пончики добре підрум’янилися, жир повинен бути розігрітий у міру; якщо він недостатньо гарячий, пончики його багато вберуть, а якщо занадто розпечений – підсмажаться занадто швидко.

Залишити відповідь