Попугаячі тюльпани

Попугаячі тюльпани
Тюльпан Texas Flame - садова квітка, бутони, схожі на спалахи багаття (жовті з яскравими червоними спалахами). Доросла рослина - 65 см в висоту. Найкращим часом для посадки є період з вересня і до листопада. Глибина посадки - 5 см. Цвіте Texas Flame з березня по квітень.

Попугаячі тюльпани – садові квіти, що виникли в результаті мутацій, отримали назву свою через яскравість і форму пелюсток, яка нагадує розпатлане пір’я папужок.

Перші такі тюльпани були виведені в сімнадцятому столітті у Франції, в Нідерландах стали відомими тільки через сто років. Розмір квітки під час розкриття – 12 см в діаметрі, довжина стебла досягає 35-50 см. Відмінною рисою є хвилясті і нерівно обрізані краї у пелюсток цих квітів. Відносяться попугаячі тюльпани до пізньоквітучих груп (цвітіння відбувається в період з середини до кінця травня).

Цибулина попугаячого тюльпана діаметром до 5 см. Найбільш прийнятні місця під посадку – сонячні місця з невеликою півтінню. Також важливо уберегти рослину від протягу, адже тендітна структура рослини здатна зламатися під сильним вітром. Посадку здійснювати краще за все в кінці листопада. Цибулини тюльпанів саджають на глибині 10-15 см на відстані 20 см одна від одної.

Існує понад 50 видів попугаячих тюльпанів, найбільш популярними є такі сорти:
– попугаячі тюльпани «Апрікот Перрот»;
– попугаячі тюльпани «Бастонь Перрот»;
– попугаячі тюльпани «Блек Перрот»;
– попугаячі тюльпани «Блю Перрот»;
– попугаячі тюльпани «Брайд Перрот»;
– попугаячі тюльпани «Церайз Перрот»;
– попугаячі тюльпани «Грін Вейв»;
– попугаячі тюльпани «Ірен Перрот»;
– попугаячі тюльпани «Монарх Перрот»;
– попугаячі тюльпани «Тексас Флейм».

Попугаячі тюльпани
Тюльпан White Parrot – квітка класу Попугаячі, відтінку слонової кістки зі сплесками зеленого в центрі пелюстки і жовтого в основі. Пелюстки гофровані, злегка розсічені, формують келих заввишки 10 см. Коли квітка повністю розкривається, то її діаметр коливається від 15 до 20 см. Висота квітконосів – 45-50 см. Цвітіння відбувається пізньою весною, триває 2-3 тижні.
Попугаячі тюльпани
Пелюстки тюльпанів Weber’s Parrot відрізняються святковою білосніжністю з зеленими прожилками і насичено прикрашеною рожевою верхівкою. За формою виражено хвилясті, схожі на пташине пір’я. Висота тюльпанів сорту Weber’s Parrot – до 45 см, висота бокала – до 9 см, діаметр квітки – 15 см. Квітне в другій половині травня. Цибулини висаджують восени на сонячних або злегка притінених ділянках в саду, ґрунт – поживний, з нейтральною реакцією.
Попугаячі тюльпани
Попугаячий тюльпан Parrot King дивує чарівністю і незвичайною яскравістю. Триколірні біло-оранжево-зелені пелюстки цього сорту відрізняються сильною хвилястістю і рваними краями, що нагадують пір’я тропічних папуг. Висота стебла 60 см, висота бокала – 10 см, діаметр квітки – 20 см; цвітіння відбувається у другу половину травня; цибулини висаджують восени у вересні і жовтні на сонячних або напівтіньових ділянках саду. Ґрунт для квітів легкий, поживний, краще нейтральний або слабо лужний, садять цибулини на глибину 12-15 см, при необхідності додають вапно або пісок з компостом.
Попугаячі тюльпани
Тюльпан Green Wave – зеленого забарвлення з ніжно-рожевими смугами на кінчиках гофрованих пелюсток, що нагадують пір’я екзотичних папуг. Рослина Green Wave зі стеблом висотою близько 40 см, висота бокала квітки – 9 см, діаметр розкритої квітки – 18-20 см.
Цвіте в травні, висаджують цибулини з кінця вересня по жовтень (ґрунт – ділянка з нейтральним або слабо лужним ґрунтом, сонячна або злегка притінена).
Попугаячі тюльпани
Тюльпан Exotic Parrot – садова квітка, нагадує барвисту тропічну птицю, незвичайні, великі пелюстки схожі на пір’я: бувають скуйовдженим, хвилястими, з порізаними краями. В одній квітці зібрана унікальна комбінація кольорів (жовтий, помаранчевий, зелений, рожевий, червоний). Розмір в діаметрі в широко відкритому вигляді більше 10 см. Висота рослини – 40-50 см.
Сорт дуже цінується флористами і дизайнерами інтер’єрів. Дрібні цибулини висаджують на глибину 7-10 см, крупні – 15 см. Відстань між цибулинами – 10 см і 15-20 см, відповідно. При посадці в групи, викопують лунку з плоским дном, глибиною 12-15 см. Потім на дно насипають рівним шаром дерново-компостну землю, зверху покривають тонким шаром піску (1-2 см). Далі на піску розкладають цибулини гострими кінцями вгору і засипають попередньо знятим ґрунтом. Тюльпани придатні для зимової вигонки.
Попугаячі тюльпани
Тюльпан Estella Rijnveld – гофрований бутон червоно-малинового забарвлення з біло-кремовими «язичками». Висота бутонів – 7 сантиметрів, діаметр в розпущеному вигляді – 15 см, висота квітконіжки досягає 50 см. Цвіте 2-3 тижні, в квітні-травні.
Попугаячі тюльпани
Тюльпан Black Parrot – красива садова квітка з фантастичною бахромою, оксамитові або темно-пурпурного кольору з мазками чорного. Висота бокала становить 10-11 см, ширина – близько 8 см. Квіти виділяють приємний солодкий аромат. Квітконіжки міцні. Висота рослини – 40-55 см.
Попугаячі тюльпани
Тюльпан Orange Rococo – один з найбільш затребуваних сортів. Має унікальне забарвлення, що виділяє його серед інших квітів.
Квітне тюльпан Orange Rococo в травні, утворює яскраве поєднання оранжево-червоного, що доповнюється спалахами сизо-бордового кольору. Бутон – до 10 см. Висота стебла – 60 см. Пелюстки зі сріблястим відблиском. Тривалість цвітіння – до 2-3 тижнів. Особливість цього сорту – пелюстки квітки з крилатими, злегка розсіченими і немов гофрованими пелюстками, що нагадує яскраве оперення тропічних птахів. Тюльпан Orange Rococo гармонійно доповнює клумби і букети, володіє середньою швидкістю росту, відмінно росте на добре освітленому місці і в півтіні.
Попугаячі тюльпани
Пелюстки тюльпанів Blue Parrot синьо-бузкового забарвлення з безліччю відтінків, що переливаються в гармонійному поєднанні. За формою пелюстка квітки гофрована, з нерівною хвилястістю, що нагадує оперення папуги. Висота тюльпана Blue Parrot – 50 см, квітки – до 9 см, діаметр відкритого бутона – 15-20 см. Цвітіння починається з другої половини травня і відбувається протягом 2-3 тижнів.
Цибулини тюльпанів Blue Parrot висаджують з кінця вересня (при температурі землі 7-10 ° C) на глибину 10-15 см, більше полюбляє родючий ґрунт з нейтральною кислотністю і сонячні ділянки або напівтінь. Зимують в ґрунті.

Залишити коментар