Категорії
Міста, країни, люди

Порцеляновий будинок

Порцеляновий будинок в місті Тяньцзіні (Китай), також відомий як China Porcelain House або Yuebao House, являє собою старовинний особняк, який завдяки зусиллям колекціонера антикварної порцеляни Чжана Лянжі (Zhang Lianzhi), перетворився на справжню перлину міста Тяньцзінь.

Протягом багатьох років китайський бізнесмен збирав свою розкішну колекцію. Одного разу він зрозумів, що такою красою не може милуватися лише вибране коло людей і прийняв рішення прикрасити накопиченими багатствами старовинний будинок, який стане виставкою антикварного китайського фарфору, яка буде відкрита для загального огляду. П’ять років знадобилося Чжан Лянжі для переобладнання та оздоблення порцеляновими виробами і тоннами природних кристалів вибудуваної в старому французькому стилі будівлі (особняку вже понад 100 років).

В кінці періоду правління династії Цин (1644-1911) будівлю використовували як центральне міністерство фінансів, а потім, після проголошення Китайської Народної Республіки в 1949 році, її перетворили в банк. Через деякий час банк змінив своє місце розташування, а будинок протягом багатьох років залишався занедбаним. У вересні 2002 року в житті красивої споруди почався новий етап – бізнесмен Чжан Лянжі придбав будівлю за 1 млн. юанів ($ 160 000) і те, що починалося як невпевнена спроба прикрасити старий будинок, перетворилося в амбітний арт-проект.

Через п’ять років після покупки – 2 вересня 2007 року – в районі Хепін в місті Тяньцзінь Порцеляновий будинок відкрив свої двері для відвідувачів. Сьогодні щедро прикрашена старовинною порцеляною споруда є найбільш привабливою будівлею міста і однією з найпопулярніших його пам’яток. Незвичайне будівництво займає 3000 квадратних метрів. Приблизно чотири сотні мільйонів осколків стародавньої порцеляни, вік якої коливається від часів правління династії Тан (618-907 н.е.) до періоду царювання династії Цин (1644-1911), вкривають майже всю, як всередині, так і зовні, поверхню будівлі. Крім того, на стінах будівлі знайшли своє місце понад 3 тисяч антикварних ваз, 5 тисяч тарілок, блюд і чаш, 500 вишуканих кішок з найтоншої кераміки. Мозаїку з порцелянових виробів ефектно доповнюють експонати з білого мармуру і розсипи з кришталю і агату, загальна вага яких становить близько 20 тонн. У будинку можна побачити мармурові статуї Будди і фігури кам’яних левів, порівну представлені в кількості 300 штук. Найбільш вражаюча пам’ятка будинку – чотири потужних дракона, які зовні обвивають стіну і сковзають вниз до основи будівлі. З давніх часів ці міфічні тварини займали провідне місце в архітектурі Китаю, як символ його влади і сили. Довжина кожного дракона, виконаного в техніці мозаїки з осколків фарфору, становить 200 метрів. Також фарфор можна зустріти на перилах, дверях і стелі. Усередині будівлю обставлено антикварними столами, стільцями і скринями.

Близько 80 відсотків фарфорової оболонки будинку прикрашено розбитими або пошкодженими антикварними виробами, проте ексцентричному колекціонерові вдалося поєднати і розмістити різні фрагменти таким чином, щоб всі дефекти були скриті від очей спостерігача. І дійсно, більшість з них виглядають цілісними і недоторканими. Вся трансформація обійшлася автору ідеї в 65 млн. доларів. При цьому він був активним учасником процесу перетворення.

З чуток, сьогодні унікальний Порцеляновий будинок оцінюється приблизно в 2 млрд. юанів (315 млн. доларів). Але бізнесмен, який полюбляє мистецтво і культуру, зовсім не замислюється над вартістю свого творіння в грошовому еквіваленті, його більше турбують думки про збереження цілісності найцінніших зразків старовинного фарфору.

У дворі Порцелянового будинку часто можна побачити новий Land Rover Чжана, прикрашений 10 тисячами осколків фарфору та іншої кераміки на суму понад 1 млн. юанів.

Спочатку дехто припускав, що через деякий час Порцеляновий будинок, через те, що основний дохід Чжана Лянжі це власна лінія ресторанів кантонської кухні, перетвориться в престижний ресторан. Але ці очікування не виправдалися, і унікальне дітище китайського антиквара досі доступне широкій громадськості. Проте, далеко не кожен розцінює вчинок Чжана як вдалий спосіб принести культуру в маси. Деякі критики стверджують, що представлений таким чином фарфор втрачає свою цінність і стає абсолютно марним. На подібні заяви у колекціонера є свій контраргумент – його проект вселяє «нове життя» в старі порцелянові вироби і осколки.

Порцеляновий будинок, сьогодні позиціонується як музей, відкритий для відвідування щодня з 9:00 до 18:00. При вході стягується плата в розмірі 35 юанів (6 доларів).

Порцеляновий будинок

Порцеляновий будинок

Порцеляновий будинок

Порцеляновий будинок

Порцеляновий будинок

Порцеляновий будинок

Порцеляновий будинок

Порцеляновий будинок

Порцеляновий будинок

Порцеляновий будинок

Порцеляновий будинок

Порцеляновий будинок

Порцеляновий будинок

Порцеляновий будинок

Порцеляновий будинок

Порцеляновий будинок

Залишити відповідь