Категорії
Різне

Гнучкий PoseiDrone

Ліворно, Італія. Протягом багатьох років робототехніки мріяли розробити гнучку машину, яка зможе досліджувати вузький простір, проводити ремонт небезпечного устаткування і навіть потенційно буде нагадувати живий організм.

Один із перших роботів нової генерації PoseiDrone має м’язисті «руки», здатні потужно захоплювати предмети і працювати під водою.

PoseiDrone – це робот-восьминіг. А всі восьминоги вміють плавати, повзати і маніпулювати об’єктами.

Над проектом PoseiDrone працює Франческо Джорджіо-Serchi – вчений з Дослідницького Центру морських технологій і морської робототехніки.

Гнучкий PoseiDrone

У невеличкій приморській лабораторії вчений та інші дослідники змайстрували прототип мультиозброєного робота PoseiDrone, якого назвали на честь грецького Посейдона. Здібності PoseiDrone перевіряли в невеликому надувному басейні для дітей. Саме в цій скромній водоймі робот-восьминіг отримав свої морські ноги.

Гнучкий PoseiDrone

Потім дослідники почали тестування з маленького човна в Лігурійському морі. Робота PoseiDrone контролювали за допомогою кабелів. Він успішно плавав у хвилях і вміло повзав уздовж скелястого дна.

Гнучкий PoseiDrone

Сучасна роботизована технологія зазвичай заснована на твердих матеріалах. Такий логічний підхід виправдовували тим, що така технологія повинна управлятися точними рухами і низькою обчислювальної потужністю.

«М’яка робототехніка зовсім інша. Механічну гнучкість ви знайдете у природних організмів,- сказав Кармель Маджіді, інженер-механік з інституту робототехніки Університету Карнегі-Меллон, який працює над створенням чутливої штучної шкіри і сильних штучних м’язів. – Уявіть такого собі робота-пилососа, який може буквально втиснутися в куточок, де сховався в пилу кролик».

Доктор Маджіді також сказав, що в перспективі таких імплантованих роботів будуть використовувати для автомобілів, будівельних дронів тощо.

Гнучкий PoseiDrone

Ранні спроби розробки пневматичних «штучних м’язів» для традиційних роботів відбувалися ще в 1940-х роках. Прогрес з тих пір потихеньку вже розробив невеликі проекти «м’якотілих гусениць» і «пневматичних чотириногих».

Гнучкий PoseiDrone

Поява 3D-друку значно прискорила цей марафон, що дозволило дослідницькій групі Tinkerer розробити нові прес-форми для створення еластичних прототипів, процес яких ще кілька років тому був занадто повільним і дорогим.

Група в Гарварді використовує форми з 3D-принтерів для створення прототипу м’якого чотириногого робота, яким можна управляти через трубки в рідині або на повітрі.

Доктор Джорджіо-Serchi в Італії і його колеги недавно придбали 3D-принтер, який значно прискорив розробку. Працю дослідників направлено на реплікацію ключових особливостей восьминога: вісім озброєнь, майже необмежений діапазон руху, здатність виділяти більше рідини ніж один хітиновий природний дзьоб восьминога, незвична нервова система (напівавтономні руки і центральний мозок). Зовнішній матеріал робота PoseiDrone – силікон, щільність якого схожа з покривом морського восьминога.

Гнучкий PoseiDrone

Місія PoseiDrone буде полягати в перевірках і ремонті підводних турбін, хвильових генераторів, нафтових веж, корпусів суден і рибальської мережі.

Розраховують, що м’який робот PoseiDrone буде здатен прокладати собі шлях безпосередньо без пошкодження обладнання. Цих роботів будуть відправляти для виконання небезпечних завдань на глибині, що також допоможе не ризикувати життям людини.

PoseiDrone вже вміє повзати, плавати і навіть перевозить невеликі інструменти. Але цього ще не достатньо для ремонту турбін.

Гнучкий PoseiDrone

Хоча дослідники подали заяву на патент, винахід як і раніше ще є сирим зразком. Подолання епохи твердих матеріалів м’якими в даний час виконано тільки на 80%. Відкритим питанням залишається побудова еластичних провідників. «Рух робота PoseiDrone раніше покладався на зовнішнє управління звичайних двигунів і приводів. Проте, робот-восьминіг є більш складним, ніж стандартний робот, покритий гумою»,- сказав доктор Джорджіо-Serchi.

Гнучкий PoseiDrone

Еластичність дозволяє новому Посейдрону робити дії, більшість яких інші роботи зробити не можуть. Як і справжні головоногі, робот PoseiDrone, чиє тіло в довжину дорівнює дорослій людській руці, може збільшитися від дюйма до десятків метрів в поперечнику. «Без м’якої частини,- сказав д-р Джорджіо-Serchi,- це була б просто купа двигунів і кабелів. Зараз в розробці знаходиться версія більшого робота».

Залишити відповідь