Повне затемнення Місяця 26 травня

Повне затемнення Місяця 26 травня
Затемнення Місяця

В середу, 26 травня, із супутником Землі відразу відбудеться кілька астрономічних подій: перигей, повний місяць і під час супер Місяця повне затемнення. Останнє явище являє собою поєднання повного місяця з моментом найбільшого зближення Землі та її супутника.

Затемнення відбудеться з 12:45 до 15:53 ​​за київським часом, повідомляється на сайті Московського планетарію. Часу за спостереженням за незвичайним явищем буде небагато. Повне затемнення Місяця почнеться в 14:12, в північній частині земної тіні Місяць опиниться о 14:19 (за київським часом), в цей момент потемніння буде максимальним. Повна фаза затемнення Місяця триватиме лише 14,5 хвилин.

Місячне затемнення 26 травня буде видно тільки ввечері на Далекому Сході. Коротку повну фазу затемнення зможуть спостерігати жителі Хабаровського і Приморського країв, Камчатки, Чукотки і прилеглих територій.

Також перешкодити спостереженню за Місяцем може хмарність. Як повідомляють, повну фазу і часткове затемнення до і після повної фази можна побачити неозброєним оком без будь-якої оптики. Але безпосередньо побачити збільшення розміру нашого супутника недосвідченим спостерігачам замітити буде важко.

Супер Місяць 26 травня досягне максимуму в 14.14 за київським часом. Диск Місяця на небі буде великим через максимально близьку відстань супутника до нашої планети. Зі слів експертів, в цей час Місяць зазвичай здається приблизно на 14% більшим і на 30% яскравішим.