Категорії
Міста, країни, люди

Представлено фінальну версію літального таксі VoloCity

Пам’ятаєте «П’ятий елемент», де Брюс Уілліс грає водія летального таксі? І, як з’ясувалося, сцени з фільму вже потихеньку входять в наше повсякдення. Принаймні, в США та Німеччині сьогодні відбувається активний розвиток нового виду пасажирського транспорту – летального таксі. Особливі успіхи робить німецька компанія Volocopter – недавно вона розповіла про нові апарати, на яких планують перевозити людей повітрям, і як саме будуть виглядати злітно-посадкові майданчики для повітряних таксі.

Нові летальні апарати, які отримали назву VoloCity, повністю відповідають вимогам Європейського агентства з авіаційної безпеки (EASA). Компанія, перед тим як представити фінальну версію, протягом кількох років проводила випробування трьох тестових варіантів нового повітряного транспорту, під час яких було виконано більше 1000 польотів і виправлено ряд недоліків. В четвертій версії VeloCity вчені більш впевнені. І тепер новими VeloCity, коли вони офіційно надійдуть в службу таксі, будуть переносити пасажирів.

Представлено фінальну версію літального таксі VoloCity
18 роторів VoloCity

Зовні апарат VoloCity схожий на вертоліт, але замість одного гвинта він оснащений 18 роторами – завдяки такій конструкції апарат менше шумить. В салоні компактного таксі може вміститися двоє людей. Максимальна швидкість нового повітряного апарату – до 110 кілометрів за годину. На заряді акумулятора VoloCity може подолати 35 кілометрів шляху.

Тестування в Сингапурі заплановано на кінець 2019 року, але компанія поки що не називає точної дати офіційного запуску сервісу таксі. Найімовірніше, якщо апарат виявиться 100% безпечним, компанія зможе отримати дозвіл на пасажирські перевезення.

Виробникам ще потрібно попрацювати над будівництвом злітно-посадкових майданчиків під назвою VoloPorts, поруч з якими планують розмістити комфортабельні споруди, де пасажири зможуть чекати на свій літальний апарат.
Місце очікування літального таксі.

Представлено фінальну версію літального таксі VoloCity
Зал очікування VoloPort

Ідея VoloCity компанією Volocopter була розвинута за досить короткий термін (з 2011 року). За весь цей час витратили біля 35 мільйонів євро.

Таким же темпом розвитку може похвалитися хіба що американська компанія Uber, яка теж займається створенням сервісу літального таксі. У 2018 році Uber представила прототип свого літального апарату і оголосила, що перші пасажирські польоти будуть здійснені вже в 2020 році. На відміну від німецького таксі VoloCity, американський варіант більше схожий на величезний квадрокоптер. В салоні Uber зможуть поміститися відразу чотири пасажири, можливо тому групові польоти будуть більш дешевими.

Представлено фінальну версію літального таксі VoloCity
Повітряне таксі Uber

З’являються нові види транспорту. А для любителів повітряного таксі залишилося лише організувати всілякі види сервісів, зокрема і з пошуку попутників. Своєю думкою з приводу нових видів пасажирських перевезень ви можете поділитися з читачами в коментарях під статтею.

Залишити відповідь