Про антигравітаційну платформу

В 1993 році популярний в ті часи і з серйозним штатом наукових консультантів науковий журнал «Техніка-молоді», куди важко потрапити з неперевіреним матеріалом, опублікував статтю «Нічний політ на гравітольоті Гребенникова».

Про антигравітаційну платформу
Фото статті в журналі «Техніка-молоді»

Винахідник гравітольота Віктор Степанович Гребенников (1927— 2001 рр.) – відомий ентомолог і апіолог, художник-анімаліст, фахівець з розведення та охорони комах, письменник. Спробуємо розібратися з цим винаходом детальніше – що тут правда, а що вигадка. Політ на гравітольоті і сьогодні можна називати містифікацією, якби не кілька деталей. Одна з них – в публікації в науковому журналі «Техніка-молоді», в якій крім опису польоту є також досить чіткі фотографії. Чи міг науковий журнал публікувати відверту «туфту»? Навряд-чи, такі видання дбають про свою репутацію.

Про антигравітаційну платформу
Схема ефекту порожнинних структур

Тепер про жуків, які вміють літати за своїми законам фізики і гравітації: при занадто великій вазі тіла – занадто мала площа крил, але ці комахи все одно літають. В. С. Гребенников, який в свій час цілеспрямовано вивчав ефект порожнинних структур, не міг не звернути увагу на цей парадокс.

Про антигравітаційну платформу
Структура мікрокомірок

За словами науковця, деякі комахи літають не стільки за рахунок руху крил, скільки завдяки надзвичайно впорядкованій структурі мікрокомірок, відповідальних за ефект антигравітації.

Варто відмітити, що такий ефект Гребенников виявив тільки у одного виду сибірських комах, але ні загін, ні сімейство, ні вид цих комах він так і не назвав, посилаючись на небажання знищити цей вид, нехай і чужими руками мисливців за технологіями.

Також варто згадати, Віктор Степанович дуже переживав, що його відкриття потрапить до військових і ті скористаються цим в своїх цілях. Так само не можна не відзначити, що кінець 80-х і початок 90-х – не найкращий час для науки – патенти пачками продавалися випадковим людям і організаціям.

Ще одним непрямим доказом правдивості винаходу є слова одного зі співробітників Віктора Степановича – Ю.М. Чередниченко, співробітника, між іншим, РАМН. Чередниченко говорив, що неодноразово бачив сам пристрій і зафіксовану на папері суть винаходу і принципи дії.

В розпорядженні редакції були досить докладні фотознімки пристрою, що можна вважати достовірним фактом існування гравітольота. Фахівці, які не полінувалися перевірити їх на предмет фотомонтажу, були абсолютно впевнені – знімки справжні. Тобто – платформа дійсно висить в повітрі. Фотограф, який зробив їх, Михайло Довгаль, так само підтверджує, що все сфотографоване – правда.

Про антигравітаційну платформу
Гравітольот Гребенникова

Але свідки і фотограф ніяк не можуть допомогти в розкритті таємниці гравітольота. Сам Гребенников з кінця дев’яностих припинив говорити про своє відкриття, навіть з представниками вчених лабораторій. Відомо, що на початку 2001 року до винахідника кілька разів приходили з різних інститутів, але він припиняв будь-які розмови про своє відкриття. Його здоров’я на той час сильно погіршилося і він був вже частково паралізованим. Сам винахідник пов’язував це з невивченими факторами від свого винаходу.

У квітні 2001 року Гребенников помер, забравши майже всі знання про ефект порожнинних структур і гравітольот із собою. Залишилися лише опубліковані свідчення: свої відкриття Гребенников записував у книзі «Мій світ» і ряді публікацій в журналах. Свідки і син винахідника згадують, що пристрій було зроблено буквально з дерева, і виглядав він зовсім просто. Гравітольот розкладався на кілька частин і забирався в звичайний етюдник.

Сьогодні важко говорити зі 100% упевненістю про існування гравітольота. Але останні відкриття (в тому числі і зроблені при розробці неможливого EmDrive, підтверджують, що скоріше це було правдою, ніж вигадкою. Тепер сотні людей намагаються повторити досліди вченого, тим більше, що сам Гребенников завжди говорив, що нічого й не винаходив, просто скористався вже створеним природою.

Залишити відповідь