Категорії
Різне

Про день П’ятидесятниці

Трійця – одне з найважливіших церковних християнських свят – свято на згадку про сходження Святого Духа. Альтернативна назва – П’ятидесятниця, бо на п’ятдесятий день після Воскресіння відбулася ця подія.

Ця поява Святого Духа в день П’ятидесятниці не була випадковою, як не була випадковою смерть і воскресіння Ісуса у день Пасхи. Подібно до того, як П’ятидесятниця знаменувала собою закінчення жнив, так зішестя Святого Духа завершувало земну працю Ісуса. У Святому Дусі Христова Церква пов’язана зі своїм Господом до Його Другого пришестя.

У Діяннях святих Апостолів повідомляється, що після Воскресіння і Піднесення Ісуса Христа на учнів зійшов Святий Дух у вигляді язиків полум’я. Після чого Апостоли повинні були благовістити народам благу радісну звістку – Євангеліє істини та життя, вчення покаяння та прощення. Словом повинні були вчити, словом зцілювати, словом втішати, словом радити і керувати, словом творити Церкву і, нарешті, словом захищатися: нехай не злякаються гонителів і нехай не дбають, що відповідати на судилищах, бо не ви говоритимете, але Дух Святий (Мк. 13:11). Бо заповідав, повідомляти звичайною людською мовою найбільшу і радісну звістку, яка колись досягала людського вуха – звістка про те, що Господь явився на землю і відчинив людям браму безсмертя. Який устами святих апостолів розсипав у темряві земної небесні іскри.

Залишити відповідь